elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK) Yazdır

İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK)

A- A+
03.02.2010 tarihinden itibaren 3612 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.savtek.itu.edu.tr

Hakkımızda

SAVTEK Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK), öğrencilerin teknik, sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerine katkıda bulunmak, araştırmaya teşvik etmek, öğrencileri Türk Savunma Sanayisi ve savunma teknolojileri konularında bilinçlendirmek ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmeyi kendilerine hedef edinen İTÜ öğrencileri tarafından 2008-09 akademik yılı güz döneminde kurulmuş disiplinler arası bir öğrenci kulübüdür.
SAVTEK, belirlediği hedefler doğrultusunda sunumlar, teknik geziler, seminerler ve düzenli toplantılar gerçekleştirmekte ve bu çalışmalarını geliştirerek sürdürmeyi planlamaktadır.


Öz Görevi
Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK)'in öncelikli hedefi, mühendis bakış açısına sahip dinamik öğrencileri bir araya getirmek, bu öğrencilerin teknik, sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerine katkıda bulunmak ve teknoloji konularında araştırma çalışmaları yürüten öncü bir öğrenci kulübü olmaktır. Bu hedef ışığında SAVTEK, üniversitemiz ile Türk Savunma Sanayisi'nin kabiliyetlerini ve ihtiyaçlarını gözlemleyerek, sanayisi gelişmiş ülkelerin başarı formüllerinden birisi olan üniversite – sanayi işbirliğinin yurdumuzdaki gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.


Ülküsü
Öz görevi doğrultusunda elde edeceği bilgi birikimi ve tecrübeler ışığında üniversite-sanayi işbirliğini yurdumuzdaki diğer üniversitelerde de geliştirmeyi hedeflemektedir.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar