elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
İTÜ İmalat Mühendisleri Kulübü Yazdır

İTÜ İmalat Mühendisleri Kulübü

A- A+
03.02.2010 tarihinden itibaren 4005 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.imlk.itu.edu.tr
E-Posta : imlk@itu.edu.tr

İTÜ İMLK (İmalat Mühendisleri Kulübü), 2003 yılında İTÜ İmalat Mühendisliği Lisans Programına ilk öğrencilerin alınmasıyla kurulmuş bir mühendislik kulübü olup, çalışmalarına İTÜ Makina Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet ARAN' ın danışmanlığında Makina Fakültesi'nde devam etmektedir.

Bir mühendislik kulübü olarak İMLK, Türkiye'de bir ilk olarak İTÜ'de açılan İmalat Mühendisliği Lisans Programının, imalat mühendisliğinin tanıtımı ve üyelerinin dayanışma ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başta makina fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm İTÜ öğrencilerinin faydalanması amacıyla her yıl çeşitli etkinliklere imza atmaktadır. Bu amaçla, üniversite adaylarına yönelik tanıtım günlerine katılırken; dönem içerisinde tanıtım materyalleri hazırlamakta ve dağıtmakta; bölüm öğrencileri için tanışma toplantıları, teknik geziler, eğitimler, mezun sohbetleri düzenlemekte; kariyer günleri, seminerler, eğitim ve partiler organize ederek tüm İTÜ öğrencilerine hizmet vermekte; sosyal sorumluluk projeleri ile de üniversite öncesi eğitime destek vermektedir.

Her akademik dönemde gelişen ve güçlenen örnek çalışmaları ile İMLK' nın hedefi, kuracağı ilişki ve işbirlikleri ile etkinlik yelpazesini daha da genişletmektir. Bu hedef doğrultusunda, devam eden uluslararası çalışmaları ile İMLK, Türkiye için yine ilklere imza atmaya hazırlanmaktadır.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar