elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
İTÜ IEEE Öğrenci Kolu Tüm aktiviteleri Yazdır

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

A- A+
30.11.2009 tarihinden itibaren 5838 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.ieee.itu.edu.tr
E-Posta : info@ituieee.com

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu Hakkında
 

Institute of Electrical and Electronics Engineers, kısaca IEEE, 1884 yılından beri faaliyet gösteren; mühendis, bilim insanı ve öğrencilerin oluşturduğu dünyanın en geniş teknik topluluğudur.
 
IEEE, 6’sı Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere 10 bölgede çalışmalarını sürdürmektedir. IEEE Türkiye Afrika, Avrupa ve Ortadoğu’yu kapsayan 8. Bölge’de (Region 8) bulunur. 50’den fazla üniversitede aktif olarak çalışan öğrenci kolları her yaz IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresi‘nde ve ara tatil dönemlerinde IEEE Başkanlar Kurultayı‘nda toplanır, bilgi ve tecrübelerini paylaşır.
 
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi‘nde, 1992 yılında kurulan İTÜ IEEE Öğrenci Kolu ise teknik ve kariyer odaklı olmak üzere 7 komitesiyle çalışmalar yapmaktadır. Üyeler, ilgi alanlarına göre istedikleri komite veya komitelerde çalışarak kişisel gelişimlerini İTÜ IEEE ailesiyle birlikte sürdürebilirler. Üyeler takım çalışması, sorumluluk bilinci, koordinasyon sağlama ve topluluk önünde konuşma gibi yeteneklerini geliştirirken teknik eğitimler, projeler ve araştırmalarla kendi alanlarında uzmanlaşabilirler. İTÜ IEEE şirketler ile öğrenciler arasında bir köprü olma görevini öğrencilerin yararını gözeterek sürdürmektedir.
 
Üyelerinden aldığı güç ile İTÜ IEEE, her sene biraz daha büyüyerek sınırlarını zorlayan bir ailedir. Bu ailenin bize kattığı değerlerin en önemlisi de kurulan arkadaşlıklardır. Bizler bu kocaman ailenin gücüne inanıyoruz. Etkinliklerimizi ve çalışmalarımızı takip etmeye devam edin.
 
Web Site: www.ituieee.com
 
İletişim: info@ituieee.comAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar