elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Girişimcilik Kulübü Tüm aktiviteleri Yazdır

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Girişimcilik Kulübü

A- A+
02.02.2014 tarihinden itibaren 6388 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ
E-Posta : ikbugirisim@gmail.com

Misyon

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Girişimcilik Kulübü’nün misyonu, bağlı bulunduğu Kemerburgaz Üniversitesi çatısı altındaki bütün fakülte, enstitü ve yüksekokullarda okuyan öğrencileri biraraya getirerek ortak yönetişim felsefesi ile projeler üretmek ve üretilen projeleri paylaşıp hayata geçirmektir. Ben değil biz mantığı ile çalışmaktır. Bu projelerin oluşturulması, öğrencilerin birikimlerinin artmasına olanak sağlayarak iş dünyasına giden yolda bireysel ve toplumsal faydalar sunar.

 
Vizyon

Biz yeniliğe açık ve girişimci bir öğrenci kulübüyüz. Ortaya koyduğumuz bütün etkinliklerimizle Kemerburgaz Üniversitesi, İstanbul ve Türkiye’deki bütün üniversiteler içerisinde en iyi öğrenci kulüplerinden biri olarak hem ulusal hem de uluslararası çapta sağlam bir yer edinmeyi hedeflemekteyiz. Aktif üyelerimiz üniversitemizden mezun olduktan sonra kendi işlerini kurabilecek ya da iş tekliflerinin kendilerine geleceği bilgi ve yetiye sahip kişiler olarak bilinecektir.


Kulübün Birimleri

►Girişimcilik Birimi: Kulübümüzün genel olarak girişimcilik projeleri üreteceği; başlıca iletişim, ticaret, işletme, siyaset, spor, iş dünyası, ekonomi, lojistik vs. gibi konularda çalışmalara öncülük etmeyi, bu konuları içeren sertifikalı seminer, konferans, söyleşi, kariyer etkinlikleri, buluşmalar vb. programlar ayarlamayı hedefleyen birimdir. 
 
►Sosyal Girişimcilik Birimi: Kulübümüzün toplum ve çevre için projeler üreterek maddi ve manevi kâr elde etmeyi, sosyal sorumluluk projeleri üretmeyi ve elde edilen kârı dünyayı daha yaşanılabilir hale getirmek için paylaşmayı hedefleyen birimdir. 
 
►TeknolojİKBU Girişim Birimi: Kulübümüzün özellikle mühendislik ve mimarlık bölümlerinde okuyan üyelerini bir araya getirerek onların teknolojiye, mühendisliğe, inovasyona ve mimariye yön veren projeler üretmelerini hedefleyen birimdir.
 
►ArtistİKBU Girişim Birimi: Adından da anlaşılacağı üzere bu birimimiz art(sanat)'ı girişimcilikle buluşturmak, özellikle Güzel Sanatlar Fakültesindeki bölümlerde okuyan arkadaşlarımızın ortaya koydukları sanat eserlerini, grafik, moda ve takı tasarımlarını projelere, markalara dökerek bireysel ve toplumsal kazanım elde etmeyi hedefler.
 
 ►EğlencelİKBU Girişim Birimi Eğlenmek, dinlenmek, gezmek herkesin hakkı! Bu birim öğrencilerin, çalışanların sınav ve derslerden kaynaklanan stres ve yorgunluklarını bir az olsun hafifletmek için parti organizasyonları, tv programları, geziler, show camiasından ünlülerle buluşmalar, konferanslar gibi eğlenceyi hedef alan girişimler yapmayı amaçlar. 
 
►Biyo Girişimcilik Birimi Biyo(bio) hayat anlamında bir kelime olup bu birimimiz özellikle üniversitemizdeki Tıp ve Eczacılık fakültelerindeki arkadaşlarımızın kendi alanlarındaki isimlerle seminerler, konferanslar, söyleşiler düzenlemelerini bunla da kalmayıp insanlığın hayatını yüceltmek adına inovatif buluşlar ve çalışmalar yürütmeyi hedeflemektedir.
 
 Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar