elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
İnönü Üniversitesi Mühendislik Teknoloji ve Tasarım Topluluğu Yazdır

İnönü Üniversitesi Mühendislik Teknoloji ve Tasarım Topluluğu

A- A+
27.01.2014 tarihinden itibaren 4320 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://battalgazisolarcar.tk
E-Posta : aladasemre@gmail.com

Hakkımızda
 
2013 yılında kurulmuş olan İÜMTTT (İnönü Üniversitesi Mühendislik Teknoloji Tasarım Topluluğu), İnönü Üniversitesi'nde bilgisayar, tasarım, bilişim ve teknoloji konuları ile ilgili öğrencileri aynı çatı altında toplayan bir topluluktur. İÜMTTT olarak disiplinler arası yürüteceğimiz çalışmalar ile üniversitemizde ar-ge ve inovasyon kültürünü oluşturma düşüncesini benimsemekteyiz. Üniversitelerde sanayinin ihtiyacı olan teknolojik araştırma konuları üzerine çalışma yapılırsa, ürün geliştirme ve ürüne dönüştürülebilecek çalışmalarla faydalı işler yürütülmesi mümkün olacaktır.
 
Üniversite bünyesinde verilen eğitimler her dönem başında talebe göre açılmakta ve en temel bilgisayar bilgilerinden programlama dillerine kadar her seviyede eğitimi kapsamaktadır. Verilen eğitimlerde izlenen müfredat sabit olmayıp, eğitim verenler tarafından sürekli güncellenerek anlatılmaktadır. Seminerlerimiz ise üniversite öğrencilerinin istekleri ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde alanında uzman kişi ve kurumlarla öğrenci arkadaşlarımızı buluşturmayı amaçlar. Her ay düzenlediğimiz toplantılarımızda çalışma gruplarıyla buluşup, topluluğun rotası çizilmektedir. İÜMTTT aynı amaç uğruna çalışan, üye sayısı 400'lere ulaşmış büyük bir topluluktur.


Amaçlarımız
 
► Enerji verimliliği ve yönetimi konusunda çalışmalar yapmak
 
► Edinilen teknik ve mesleki bilgilerin insanların yararına kullanımını sağlamak,
 
► Üyelere grup çalışması bilinci aşılamak, grup içi sorumluluklar vermek,
 
► Edinilen teknik ve mesleki bilgilerini insanların yararına kullanımını sağlamak,
 
► Üyelerin teknik, sosyal ve mesleki açıdan gelişmelerini sağlamak,

 
Faaliyetlerimiz
 
► Üniversitemiz bünyesinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürme,
 
► Ülkemizde düzenlenen ulusal ve yerel teknoloji fuarlarına katılım,
 
► Sosyal Sorumluluk Projelerinde yer alma,
 
► Diğer kulüpler ile iletişimde bulunarak üyelerimize optimum imkanlar sunma,
 
 
Battalgazi Solar Car Nedir ?
 
Battalgazi Solar Car; 2013 senesinde İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümünden mühendis adayı ve yeniliklere açık girişimci öğrenciler tarafından alternatif enerjili araç projeleri geliştirerek ve bu projeleri kendi fiziksel imkanlarıyla üretip yenilenebilir enerji kullanımını sevdirmek üzere kurulmuş, gönüllülük esası ile sürekli gelişen bir öğrenci grubudur.

 
Projenin Amacı Nedir ?
 
►Güneş enerjisini kullanarak dünyamıza çevre dostu temiz enerjiyi sunmak ve kullanımını sağlamak ‘güneş enerjili araç ‘ projemizin temel amacıdır.
 
►Derslerde öğrenilen teorik bilgileri pratiğe dönüştürmek ve alternatif enerji sorununa uygulamalı olarak çözüm bulmak.
 
►Teorik bilgilerin uygulamalı olarak öğrenilmesi sayesinde; nitelikli, kendine güvenen, analitik düşünme yapısına sahip, sorunlara pratik çözümler üretebilen, zorluklar karşısında yılmayan, takım ruhuna sahip girişimci bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak.
 
►Mühendislik eğitiminde büyük yer kaplayan tasarım, analiz, imalat ve iyileştirmelerde eklenerek ekip üyelerine sorumluluk bilinci ve disiplinli çalışma ortamı yaratmak.

 
Yeni Projeler Hedefleniyor

TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmaların 2013 senesinde yapılan Formula-G yarışlarında yer alan ve BATTALGAZİ SOLAR TEAM ekibi, yeni projeleriyle birlikte bu başarılarını daha üst bir çıtaya çıkarmak için uğraş veriyor. Ayrıca BATTALGAZİ ekibinin bir başka projesi olmaya aday bir Hidrojenli Araç, TÜBİTAK için tasarlanacak ve yarışlara katılımı sağlanacak.Ve yine 2014 senesinden itibaren yarışları yapılmaya başlanacak olan Elektromobil yarışları için de aracımızın tasarımı ve teknik dosyasının oluşturulması çalışmalarına başlanılmış olup yine en kısa zamanda bu faaliyet kapsamında yer alan gerek yurt içi ve gerek yurt dışında yapılacak olan yarışlara katılarak İnönü Üniversitesi isminin duyulmasını ve gelecek nesillere örnek teşkil etmesini amaçladığımız projelere imza atmak istiyoruz.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar