elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Giresun Üniversitesi Enerji Topluluğu Tüm aktiviteleri Yazdır

Giresun Üniversitesi Enerji Topluluğu

A- A+
12.01.2015 tarihinden itibaren 126271 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : GİRESUN ÜNİVERSİTESİ
E-Posta : kdrztrk42@gmail.com

Giresun Üniversitesi Enerji Topluluğu 2014 yılında kurulmuştur.

Enerji Topluluğu olarak amacımız Enerji Sistemleri Mühendisliğini tanıtmak ve enerji alanında projeler konferanslar, seminerler ve etkinlikler düzenleyerek üyelerimizin bu alanında daha donanımlı ve kendilerini geliştirmelerin sağlamaktır. Bunun yanı sıra Türkiye genelinde enerji üzerine sosyal sorumluluk etkinlikleri yapmak. Üyelerimize, elektrik üretim sahalarına, hidro elektrik santral, termik santral. güneş enerji üretimi, rüzgar türbinleri gibi yerlere geziler düzenleyip, üyelerimiz hem enerji üretimi konusunda bilgilendirmek ve sosyal aktivitelere katılımlarını sağlamaktır.

Enerji Sistemleri Mühendisliği Nedir? Enerjinin üretilmesi, iletilmesi dağıtılması ve tüketiminin dışında hidroelektrik santrali, doğalgaz santrali, nükleer santral gibi klasik enerji kaynaklarını tasarlayıp kullanırken bunların yanında, çevre dostu güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji, dalga enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde de çalışmalar yapılan, bu kaynakların idaresi, kontrolü, planlaması, montajı, ekonomisi, çevre ilişkisi ve geliştirilmesi üzerine çalışan mühendislik bilim dalıdır. Okulu bitiren öğrenciler “Enerji Sistemleri Mühendisi” ünvanını alacaklardır.

Ülkemizin en önemli sorunlarında biri enerjide dışa bağımlılık bu bağlamda dışa bağımlılığı azaltmak için yenilenebilir enerjiye yönelmeliyiz. Özellikle bu alanda eğitim almış Enerji Sistemleri Mühendislere büyük iş düşmektedir.

Enerji topluluğunun ilkesi Enerji Sistemleri Mühendisliğini tanıtmak ve Türkiye de kabul gören mühendislik dalları arasında yerini aldırmaktır.

İletişim:

facebook.com/guenerji
twitter.com/GrUenerji



Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar