elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübü Yazdır

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübü

A- A+
25.11.2013 tarihinden itibaren 6372 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.hezarfenhavacilik.com/
E-Posta : hezarfen@hezarfenhavacilik.com

HAKKIMIZDA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin en aktif kulübü olan Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübü 2005 yılında kurulup 2008 yılında aktif olarak çalışmalarına başlamıştır.  Bugün ise 12 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 600 kişilik kulüp üyesiyle beraber çalışmalarını sürdürmektedir.  Eğitim ve proje ekiplerimiz çalışmalarını okulumuzun Çınaraltı Öğrenci Kulüpleri’ndeki kulüp odasında sürdürmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş ve yenilikçi bir nesil olmak adına eğitim, proje ve organizasyon faaliyetlerini bir arada yürüten Eskişehir’deki tek öğrenci kulübüdür.


MİSYON

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde hedef kitlemizdeki öğrencilerin havacılıkta, savunma sanayiinde ve Türk Havacılık Tarihi’nde bilgilenmelerini sağlamak; yenilikçi projeler üreterek teorideki bilgilerin pratiğe dönüştürülmesine yardımcı olmak; üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirecek konferanslar ve eğitimler düzenlemek; hobiler edindirmek; iletişim becerilerini, takım çalışması yetkinliğini ve sosyal gelişimi arttırmak ve bunların sonucu olarak da donanımlı mezunlar yetiştirilmesine katkı sağlamak amaç edinilmiştir.


VİZYON

Havacılığa gönül veren öğrencileri tek çatı altında toplayarak, araştırmalarımız, projelerimiz ve etkinliklerimizle ulusal çapta liderlik etmek; Eskişehir’in havacılık merkezi olmasına katkı sağlamak ve üniversitemize değer katmaktır.


KULÜBÜMÜZÜN AMAÇLARI

• Havacılık bilincini ve sevgisini yaymak,

• Havacılığa ilgi duyan herkesi kulübümüz çatısı altında toplamak,

• Üniversitemize değer katmak,

• Üyelerimize takım çalışması yetkinliğini kazandırmak, iletişim becerilerini güçlendirmek,

• Meslek hayatına bir adım daha yakın bireyler yetiştirmek,

• Bir sonraki nesil için faydalı oluşumlar bırakmak amaçlanmıştır.


EKİPLERİMİZ


1.EĞİTİM EKİBİ

Eğitim Ekibi, gönüllülük esasına dayanan bir sistem üzerinden işlemektedir. Bu işleyiş, hafta içi ve hafta sonu verilen eğitim süreçlerinde kişilerin birbirini tamamlamasına dayanır. Eğitim ekibi, eğitim veren kişilerin iletişim yeteneklerini geliştirebilecekleri ve el becerileri kazanabilecekleri bir ekiptir. Ayrıca kursiyerlerin havacılığa dair yeni bilgiler edinip, havacılık kültürü ve bilinci kazandıkları bir ortama ev sahipliği yapar.


KULUBÜMÜZDE YER ALAN EĞİTİMLER


• MODEL UÇAK EĞİTİMİ

• STATİK MODEL UÇAK EĞİTİMİ

• UÇURTMA EĞİTİMİ

• MODEL ROKET EĞİTİMİ

• SANAL HAVACILIK PİLOTAJ EĞİTİMİ


2.PROJE TAKIMI

Proje Takımı, kulüp bünyesinde başlatılan projelerin güçlü bir planlama, iletişim gücü ve takım bilinci ile hayata geçirilmesini amaçlar. Takımın yönetim biçimi olarak “Takım Kariyer Modeli” belirlenmiştir. Bu model aracılığı ile takım elemanlarının takım olgusunu, sorumluluk bilincini, ekip içi sürekliliği ve efektif bir performans çizgisini yakalaması sağlanır. Bu anlayış gereğince, gönüllü olarak takıma girmek isteyen kişiler belirli süreçler boyunca performans değerlendirmesine tabi tutulurlar. Değerlendirmeler sonucunda gerekli kıstaslara sahip olan kişiler takımı temelini oluşturur. Bu aşamadan sonra görevlendirilen kişiler, kendilerini belirli alanlarda geliştirerek, uzmanlaştıkları konularda oluşturulan yan takımları yönlendirirler. Bu döngü ile takımın performansının yüksek tutulması ve çalışanların gereken değeri alması sağlanır.


3.ORGANİZASYON EKİBİ

Organizasyon Ekibi’nin temelini takım çalışması ve ekipler arasındaki iletişimi en iyi şekilde sağlamak için birlikteliği güçlendirmek oluşturur. Ekibimiz, düzenlediği etkinliklerle üniversite öğrencilerine havacılığı tanıtıp, havacılık ve uzay alanında ilgili oldukları konularda bilgilenmelerini sağlarken, sosyal etkinliklerle de ekiplerin arasındaki bağı güçlendirip, öğrencileri takım çalışmasına yatkın bir birey haline getirmeyi amaçlamaktadır.


4.MEDYA EKİBİ

Medya ekibi olarak öncelikli hedefimiz dünyada ve ülkemizde yüksek kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya ağları üzerinden etkinliklerimizi ve projelerimizi havacılığa gönül vermiş insanlara ışık tutması amacıyla duyurmaktır. Ülkemizde havacılık konusunda bilinçli bir neslin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla paylaşımlarımızda yoğunlukla "Türk Havacılık Tarihi" konusu işlenmektedir. Ayrıca web sayfamız ve yeni kurulan forumumuzla mentorluk sistemini benimsemiş ve temel ilkesi "paylaşım" olan bir ortam ile hem alt sınıftaki arkadaşlarımızın adaptasyon sürecini kısaltmayı hem de bilgilerimizi ortak bir alanda paylaşmayı hedeflemekteyiz.


5.SAVUNMA SANAYİ EKİBİ

Savunma Sanayii Günleri Ekibi, dört kişilik yönetim kurulu üyesi ve yirminin üstünde aktif üyesiyle iki yıldır çalışmalarını devam ettirmektedir. Türkiye’de “Savunma Sanayii’nde Havacılık” konulu etkinlik düzenleyen tek öğrenci kulübü olmakla beraber, etkinlikler kapsamında havacılık endüstrisinde kaydedilen gelişmeleri yakından takip ederek tüm hedef kitleye ulaşılması amaçlanmıştır. Tarihe verilen önemin bir göstergesi olarak her sene etkinlik programında en az bir adet tarih konulu oturuma oturuma yer verilmektedir. İki gün süren Hezarfen Savunma Sanayii Günleri’nde, firmaların açtığı standlarla, öğrencilerle firma yetkililerinin daha yakından iletişim sağlayabileceğı bir ortam oluşturulmaktadır.

 
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar