elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Düzce Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu Yazdır

Düzce Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

A- A+
24.02.2014 tarihinden itibaren 7215 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
E-Posta : https://www.facebook.com/duzceIEEE

Biz Kimiz?

Düzce   IEEE  Kulübü,   IEEE  8.  Bölge’deki  Türkiye Şubesi’ne bağlı  bir  öğrenci  kolu  olarak  IEEE  çatısı  altında,  Düzce  Üniversitesi öğrenci  kulüplerinden  biri  olarak  da  Düzce  Üniversitesi  Öğrenci  Konseyi  çatısı altında faaliyetlerini sürdürür. Bu anlamda hem uluslararası IEEE meslek örgütüne hem de Öğrenci Konseyi’ne bağlıdır.

Bu doğrultuda fiili olarak Ekim 2013 ayında kurulan topluluğumuz, resmiyetini Ocak 2014 ayında kazanmıştır. Misyonumuz 

Elektronik ve bilgi teknolojilerinde ve bilimlerde mühendisliğin   yaratma,   geliştirme,   paylaşma   ve   bilgiyi   uygulama   süreçlerini insanlığın ve mesleğin yararı için güçlendirmektir. 


Vizyonumuz 

► Katılımcılık:  Bütün  üyelerin  katkıda  bulunabileceği,  dikey hiyerarşiye gereğinden fazla ağırlık vermeyen bir yapıyı ifade eder.

► Yenilikçilik: Yaptığı bütün etkinlik ve projelerde bir yenilik arayışı içinde olmayı ve ortaya çıkardığı her ürüne bir orijinallik katmayı ifade eder.

► Paylaşımcılık: Yapılan bütün çalışmaların kulüp üyelerinin tamamı ve Düzce Üniversitesi genelinin erişimine açık olduğu, ortaya çıkarılan ürünlerin paylaşılması konusunda herhangi bir bencillik gütmeyen bir anlayışı ifade eder.

► Şeffaflık: Bütün toplantı ve görüşmelerin raporlandığı, tutanakların kulüp üyelerinin erişimine açık olduğu, kurumsal dokümanların oluşturulması ve kurumsal anlaşmaların yürütülmesinde herhangi bir gizlilik güdülmeyen bir yapıyı ifade eder.

► Sorumluluk:  Bütün  üyelerin  bir  şekilde  sorumluluk  aldığı  ve kendisini büyük bir bütünün özverili bir parçası olarak gördüğü bir yapılanmayı ifade eder.Amaçlarımız 

► Bütün  mühendislik  ve  pozitif  bilim  dallarına  ve  teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden bir topluluk olmak.

► Üniversite öğrencilerinin, dünyanın en büyük meslek kuruluşu olan IEEE’nin olanaklarından yararlanmasını sağlamak.

► Türkiye çapında mühendisliklerin tanıtımını gerçekleştirmek.

► Düzce Üniversitesi’nde ve  bulunduğu  yerel  çevrede  teknoloji, bilim ve mühendisliğin gelişimini sağlamak.

► Gerçekleştirdiği   teknik   çalışmalar   ile   üyelerinin   teknik   ve akademik anlamda gelişimlerini sağlamak.

► Yurtdışı ve yurtiçi bağlantılarını kullanarak, bulunduğu bölgedeki öğrencileri kariyer olanakları konusunda bilgilendirmek.

► Kulüp üyelerinin akademik ve mesleki alanda gelişimlerine katkıda bulunarak onların bilgi, beceri, deneyim ve donanım kazanmalarına yardımcı olmak.

► Kulüp  üyeleri  için  eğlenceli  ve  paylaşımcı  ortam  ve  etkinlikler sunarak onların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak.

► Düzce Üniversitesine, klübün üye olduğu öğrenci birliklerine, ülkemizdeki ve yurtdışındaki üniversite öğrencilerine olumlu değer katmak.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar