elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
DEÜ IEEE Tüm aktiviteleri Yazdır

DEÜ IEEE

A- A+
22.11.2012 tarihinden itibaren 7832 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.deuieee.com
E-Posta : ieeedeu@hotmail.com

Do not let yourself be ordinary, Just be one of IEEE.

 

Misyon
 

"DEU IEEE" nin misyonu, üyelerinin ve DEU Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin teknik ve sosyal becerilerini geliştirmektir.
 
DEU IEEE Öğrenci Kolu;
• Çalışma süresince sağlayacağı olanaklarla Elektrik-Elektronik ve ilgili mühendislik fakültesi öğrencilerine ve DEU IEEE Öğrenci Kolu üyelerine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetler düzenler.
• Sorumluluk isteyen meslek yaşamına; çalışma grupları, sosyal faaliyetler ve projeler sayesinde tecrübe kazanmış, bilinçli, sosyal ve etkin bireyler sağlar.
• Akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilerin önünü açarak, bilimsel konu ve makaleleri yerinde ve zamanında takip eden üretken insanlar meydana getirmeye çalışır.
• Çeşitli projeler sağlayarak öğrenilen teorik bilgilerin uygulamaya aktarılmasını sağlar.
• Mühendislik ve ilgili konular üzerine teknik geziler ve seminerler düzenleyerek gelecekteki çalışma yerlerinin yakından tanınması ve teknik konularda ilerlenmesi hedeflenir.
• Yurt içi-dışı firmalarda staj ve iş olanakları sağlar.
• Düzenlenecek olan faaliyetlerde tüm üyelerin katılımını sağlayarak yardımlaşma ve dayanışmanın önemini ön plana çıkarmayı hedefler.
• Tüm dünyada tanınan, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Teknik Organizasyonu’nun bize sağlayacak olduğu teknik doküman, seminer, konferans vb. faaliyetlerden tüm üyelerin yararlanmasını sağlar, IEEE’nin Toplulukları arasından öğrencinin ilgisi doğrultusunda herhangi birisine üye yapılması konularında yardımcı olur.
 

Şirkete Genel Bakış


IEEE - (I) nstitute for (E) ngineers and (E) verbody (E) lse
 
DEU IEEE - Dokuz Eylül Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu ve Teknoloji Kulübü


►2001 yılında kurulan kulübümüz çeşitli etkinliklerden sonra 2004 yılında tanıtım sunumu yaparak üye katılımı sağlamaya çalışmış, proje kurulu ile birlikte üyelerin teknik becerilerinin artırılması hedeflenmiştir. Ayrıca aynı yıl ilk defa Eskişehir’de düzenlenen IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresine üye gönderilmiştir.
 
►2005 yılında çalışmalarına kısa süreli ara veren kulübümüz 2006 yılında çalışmalarına kariyer günlerinin organizasyonunda görev yapmış, üyelerimize staj çalışmaları ile ilgili olarak danışmanlık yapmıştır.
 
►2007 yılında da çalışmalarını sürdüren kulübümüz İzmir’de yapılan EBİTO fuarında stant açmış ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programının 2007-2013 yılı başlangıç toplantılarına katılım gösterilmiştir.
 
►2008 yılı itibariyle daha aktif bir klüb olma konusunda attığı adımlar çerçevesinde “Yenilenebilir Enerji Günleri” adlı iki gün süren ve uzman konuşmacıların katıldığı bir kongre düzenlemiştir.
 
►DEU IEEE geçtiğimiz dönem içinde de IEEE gönüllüğünden hiçbirşey yitirmeden kaynakları yettiğince çalışmalarını sürdürmüş ve gelecek dönem daha da güzel işler çıkaracağından emin yoluna devam etmektedir.
 
 
 

TANITIM VİDEOSU


 Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar