elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Çukurova IEEE Öğrenci Kulübü Tüm aktiviteleri Yazdır

Çukurova IEEE Öğrenci Kulübü

A- A+
23.04.2015 tarihinden itibaren 124817 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.cuieee.org
E-Posta : cuieee@cuieee.org

IEEE ÇUKUROVA Öğrenci Kolu 1994 ten bu yana faaliyet gösteren bir öğrenci kolu olup, kariyer, Teknik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri çıkararak üniversite öğrencileri ile iş hayatına atılmış başarılı insanları bir araya getirmede bir köprü görevi oluşturmaktadır. IEEE ÇUKUROVA, araştıran, sorgulayan, ufku geniş, girişimci, kariyerinde bir adım önde başlayan öğrencilerin kolektif çalıştığı bir topluluktur. Misyonumuz; iş hayatı ve sosyal yaşam için daha başarılı ve aktif öğrenciler yetiştirmektir. Vizyonumuz; Türkiye'de teknoloji üreten, dünya ile yarışan mühendisler yetiştiren öğrenci kulübü olmaktır. IEEE ÇUKUROVA, 1996 yılında R8’in “EN İYİ ÖĞRENCİ KOLU” ödülünü almıştır.

Projeler ve Etkinlikler

2007 yılından bu yana aktif çalışmalarına hız kazandıran IEEE ÇUKUROVA Öğrenci Kolu, IEEE Türkiye Öğrenci Kollarının tanışması, kollar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, öğrenciler arasında bilgi paylaşımının sağlanması, öğrenci kollarında karşılaşılan sorunlara ortak çözümler aranması, teknik ve sosyal etkinlikler ile üyelerin bireysel gelişiminin artırılması, bilgi aktarımı ve IEEE üyeleri arasında takım ruhunun öneminin vurgulanması ve bunların yanı sıra bölgesel ve ulusal anlamda ortak projelere zemin hazırlama amacıyla IEEE Çukurova Öğrenci Kolu Türkiye'de yaklaşık 50 üniversiteden 250'nin üzerinde katılımcıyla gerçekleşen 6. IEEE TÜRKİYE Öğrenci Kolları ve GOLD Kongresi 2008'e ev sahipliği yapmıştır.

Bu kongreyle ilk büyük etkinliğini yapan IEEE ÇUKUROVA Öğrenci Kolu, 17- 18 Mart 2009 tarihinde Türkiye’nin 50 farklı üniversiteden katılımcılarla Çukurova Üniversitesinde gerçekleşmiş olan Kariyer Günleri’09 ile büyük şirketlere ve tanınmış isimlere ev sahipliği yapmıştır. Sektördeki öncü özel, kamu kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını ve tanınmış isimleri öğrencilerle bir araya getiren bu organizasyon, öğrencilerin iş dünyasını daha yakından tanımasını sağlamış, öğrencilerde kariyer bilinci oluşturup, sanayi ile üniversiteyi bir araya getirmiş aynı zamanda seçtiğiniz isimlerle söyleşi ve konser imkânı ile öğretirken de eğlenmeyi sağlamıştır.

2010 yılında ise artık gelenek haline gelen Kariyer Günleri, 11-12 Mart 2010 tarihinde Türkiye’nin 50 farklı üniversitesinden katılımcıları ile Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleşmiştir. Bu etkinliklerin yanı sıra sene içerisinde üniversitede Temel Mühendislik Eğitimleri (10 eğitim), Sektör Tanıma Günleri (4 Panel), Kişisel Gelişim Seminerleri, Sosyal Sorumluluk Aktiviteleri yapan ve Teknik Gezi (TAI, CYBERPARK, ASELSAN, TEMSA, CEBIT FUARI, WİN FUARI, ...) düzenleyen kolumuz üyelerinin hem mesleki gelişimine hem de kişisel gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

Facebook : facebook.com/IEEE.Cukurova
Twitter : twitter.com/IEEECukurova
Instagram : instagram.com/IEEECukurovaAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar