elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Boğaziçi Üniversitesi IEEE & BUEC Tüm aktiviteleri Yazdır

Boğaziçi Üniversitesi IEEE & BUEC

A- A+
23.10.2012 tarihinden itibaren 5343 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
E-Posta : http://www.ieee.boun.edu.tr/

Kulübümüzün adı Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) olup aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi IEEE öğrenci kolu olarak da adlandırılmaktadır.


Boğaziçi IEEE Öğrenci Kolu, 1997 Mart ayında Cem Ersoy, Lale Akarun ve Arda Yurdakul tarafından kuruldu. Üçlü sürekli kurmayı planladıkları organizasyonu 10 Mart 1997 günü önce tanıtım toplantısı ve ardından da çay partisi düzenleyerek kurmayı başardılar.

İlk öğrenci başkan Arda Yurdakul danışman hocamız da Cem Ersoy'du. İlk yönetim kurulunda yer alan diğer IEEE gönüllüleri: EE'den Reha Çaputçu (başkan yardımcısı), CMPE'den Halim Levent Bağcıoğlu (yazman), EE'den Muharrem Aydın (sayman).

Okuldaki kuruluşun hemen ardından 20 kişi ile IEEE'ye resmi üye olarak Boğaziçi IEEE uluslararası bir öğrenci kolu oldu.

Kurulur kurulmaz büyük aktivetelerimize başladık: 1. Türkiye IEEE Öğrenci Kolları Kongresi. Günümüzde de her yıl öğrenci kollarının severek katıldığı bu organizasyonların fikir babası kurucu Boğaziçi IEEE'den Barış Sümengen'di. Güzel bir grup çalışmasıyla 1997 Eylül'de ilk Türkiye IEEE Kongresini gerçekleştirdik. Türkiye'nin dört bir köşesindeki üniversitelerden  öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı. Teknik seminerler, boğaz gezileri, tarihi yerlere düzenlenen gezilerle muhteşem bir kongre oldu.

 

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs Kare Blok 1. Kat IEEE Öğrenci Kolu Odası


Facebook Sayfası  |  TwitterAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar