elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği Kulübü Tüm aktiviteleri Yazdır

Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği Kulübü

A- A+
27.02.2010 tarihinden itibaren 5035 kez görüntülenmiştir.


Üniversite : BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
Web Sitesi : http://www.compec.boun.edu.tr/
E-Posta : compec@boun.edu.tr

1994 yılında kurulmuş olan COMPEC (Bilişim Kulübü), Boğaziçi Üniversitesi'nde bilgisayar ve bilişim konuları ile ilgili öğrencileri aynı çatı altında toplayan bir öğrenci kulübüdür.

COMPEC düzenlediği bilgisayar kursları, paneller, seminerler ve yarışmalar ile Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine bilişim dünyası konusunda günümüzün gerektirdiği bilgi ve donanımları sağlar. Bu bağlamda üç ana alt kurul halinde işlemektedir: Eğitim, Organizasyon ve Duyuru. Seminer ve Eğitim Alt Kurulu: Seminer ve Eğitim Alt Kurulu, COMPEC'te kursların ve seminerlerin organizasyonundan sorumludur.

Kurslarımız her dönem başında talebe göre belirlenerek açılmakta ve en temel bilgisayar bilgilerinden programlama dillerine kadar her seviyede eğitimi kapsamaktadır. Bu kurslar; Windows-Internet, Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), C, Unix, Grafik ve Web Tasarım, Linux, Java Teknolojileri, Photoshop vb. konularını içermektedir. Kurslarda izlenen müfredat kurs eğitmenlerince belirlenmekte, bu müfredata ait dokümanlar da yine eğitmenler tarafından hazırlanmaktadır. Çoğunlukla okulumuza yeni gelen öğrencilerin ilgi gösterdiği kurslarımız ders saatleri dikkate alınarak programlanmaktadır.

Seminerlerimiz ise üniversite öğrencilerinin istekleri ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde alanında uzman kişi ve kurumlarla öğrenci arkadaşlarımızı buluşturmayı amaçlar. Bugüne değin yapılan seminerlerden bazıları: Google ile Pazarlama Dünyasına Yeni Yaklaşımlar, Internet Security & Hacking, Boğaziçili Mühendislerin P&G Kariyerleri, Gençsen Geleceksin! 2.0, IBM Yazılım Akademisi. Ayrıca yine bu alt kurul bünyesinde geçen dönem CLICK! dergisinin de çalışmalarına başlanmıştır.

İlk sayısı e-dergi olarak yakında sizinle buluşacak bu derginin, zengin içeriğiyle sadece bilgisayar mühendisliği öğrencisi arkadaşlarımıza değil, bilişim ve teknoloji dünyasıyla ilgilenen ve yeni gelişmeleri yakından takip eden tüm arkadaşlarımıza hitap etmesi amaçlanmaktadır.

Organizasyon Alt Kurulu: Organizasyon Alt Kurulu, COMPEC'te kulüp üyelerinin kaynaşması ile ilgili olan organizasyonlar, üniversite dışı aktivitelere toplu katılım, üniversite bünyesinde turnuvalar ve bu sene ilki gerçekleştirilecek olan Bilişim Günleri'nin organizasyonundan sorumludur. Okulumuz dışında olan başka bir üniversite veya bir şirkette düzenlenen bilişim ve teknoloji ile alakalı olan organizasyonlara COMPEC sıfatıyla başvurulup özel kontenjan ile katılımı sağlamak ile yükümlü olan bu alt kurul sayesinde bireysel katılımın mümkün olmadığı birçok büyük organizasyona gitmek bir üniversite öğrencisi için çok kolay olacaktır. Bu dönem içerisinde düzenlenecek olan turnuvaların organizasyonları da yine bu alt kurulun sorumluluğundadır. Gerçekleştirilmesi planlananlardan bazıları : PES Turnuvası..

Bilişim Günleri ise yine bu alt kurulun planladığı ve bilişim dünyasının farklı alanlarından birçok konuşmacının katılacağı ve Mayıs ayında yapılması planlanan geniş çaplı bir organizasyondur. Yine bu organizasyonun planı ve düzenlenmesi, konuşmacılar ve katılımcılarla bağlantılar bu alt kurulun yürütmesi gereken görevlerden biridir.

Duyuru Alt Kurulu: Duyuru Alt Kurulu, COMPEC'te üniversite öğrencilerine diğer iki alt kurulun düzenlediği organizasyonların duyurulması, web sitesinin güncellenmesi ve CLICK!'in tasarımından sorumludur. Eğitim ve Organizasyon Alt Kurulları'nın düzenlediği organizasyonların tanıtımı noktasında afişlerin tasarımı ve dağıtımının düzenli yapılması büyük önem taşımaktadır. Bu noktada Duyuru Alt Kurulunun önemi büyüktür.

Web sitesi, COMPEC hakkında bilgi almak ve COMPEC'le bağlantıya geçmek isteyen üniversite öğrencilerinin ve kurumların en kolay ulaşabileceği araç olması sebebiyle kulübümüz açısından büyük önem taşımaktadır. Duyuru alt kurulu, web sitesinin güncel kalmasından ve içerik düzenlenmesi ve tasarımından sorumludur. Alt kurul bünyesinde, istekli arkadaşlarımıza, web tasarım konusunda yardımcı olunmaktadır.

CLICK! adlı dergi projemizin önemli bir parçası olan tasarım aşaması konusunda yine Duyuru Alt Kurulu üyelerimiz çalışmaktadır. Bu alt kurulumuz, ekip içerisinde sayfaların tasarımı için ortak kararlar alınarak mükemmele en yakın olan dergi tasarımının çıkarılması için uğraşmaktadır.Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar