elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İletişim ve Teknoloji'nin Kalbi Yıldız'da attı.

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci kulübünün 4 senedir düzenlediği “İLTEK GÜNLERİ” 29-30-31 Mart tarihlerinde YTÜ Oditoryum Sergi ve Kongre Salonu’nda düzenlendi.A- A+
02.04.2010 tarihli yazı 6646 kez okunmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci kulübünün 4 senedir düzenlediği 'İLTEK GÜNLERİ' 29-30-31 Mart tarihlerinde YTÜ Oditoryum Sergi ve Kongre Salonu'nda düzenlendi. Telekomünikasyon ve bilişim sektörlerinin ağırlandığı bu organizasyonda çeşitli seminer ve panellerle sektör mercek altına alındı.


Bu organizasyonun öncelikli amacı firmalar ile öğrenciler arasındaki iletişimi sağlamakla birlikte, öğrencilerin gelişen teknolojiler karşısında kendilerini her zaman hazır bir şekilde tutmalarını kolaylaştırmak ve sektörün önemli firma ve akademisyenleri ile her türlü bilgi aktarımına olanak sağlamaktı.


Bu amaç çerçevesinde düzenlenen sunumlar ve paneller ile öğrencilere sektörün dünü bugünü ve yarını aktarılmaya çalışıldı. Etkinlikte yer alan katılımcıların gerek hayat serüvenleri gerekse aktardıkları tecrübeler, sunumları sırasında verilen bilgiler bir hayli dikkat çekici ve önem teşkil eden konulardı.


Gerek alt yapı hizmetlerinin gerekse yapılan AR-GE çalışmalarının firmalar adına hem maliyet ve kazanç açısından hemde kullanıcılarına sunabilecekleri imkanların genişlemesi, daha kaliteli bir hizmetin gerçekleştirilebilmesi için ne derece önemli ve ne kadar gerekli olduğu hemen hemen bütün katılımcılar tarafından vurgulandı.Bu bilinçle hareket eden firmalardan biri olan Huawei temsilen katılan İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı Sayın Murat Köse Türkiye'de ve dünyada yaptıkları projeleri, AR-GE hizmetlerini, sağladıkları çözüm önerilerini dileyicilere aktardılar.


Gelişen teknolojilerle birlikte dünyanın nasıl bir yer olacağı, bize ne gibi imkanlar sağlayacağı, hayatımızdaki rolünün ne olacağını kestirmek gerçekten çok güç. Her geçen saniye yeni bir ürünün yeni bir olanağın ortaya çıktığı günümüzde daha keşfedilemeyi bekleyen sınırsız bir kaynak bizleri beklemekte. Bu çerçeve doğrultusunda TURKCELL AKADEMİ'den Sayın Ahmet Akan'nın aktardığı senaryolar ilgi ve hayret içerisinde dinlenildi.


Hayatımızın hemen hemen her alanına girmiş bilgisayarlar bizim için bazen bir baş belası olabiliyor. İnternet üzerinden gerçekleştirdiğimiz bankacılık işlemleri, yaptığımız alışverişler birileri tarafından izleniyor veya bizim haberimiz olmadan yapılıyor olabilir. Nasıl mı? Hepimizi çileden çıkaran virüsler ile. KASPERSKY Genel Müdürü Sayın Murat Göçe'nin 'Mobil Tehtitler' sunumunda aktardığı bilgilerle bunların nasıl ortaya çıktığı, yaygınlığının ne derece geniş ve hızlı olduğu ve bunlara karşı alınabilecek önlemler aktarıldı.


Gün sonlarında çok değerli katılımcıların yer aldığı panellerle, dinleyiciler merak ettikleri soruları o işin uzmanlarına yönlendirerek cevaplarını en doğru kaynaktan öğrenme fırsatı buldular.


Etkinlik boyunca açık olan standlarda firmaların temsilcileri kendi olanak ve imkanlarını, staj olanaklarını katılımcılara aktarma fırsatı buldular. Etkinlik düzenlenen görkemli kokteyle son buldu.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.