elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

FlameStower |
Ateş İle Şarj

FlameStower adlı cihaz ile evimizde kullandığımız elektronik cihazları şarj etmek için yaktığımız ateşten yararlanılıyor. Sistem oldukça basit olup, yanan malzemenin açığa çıkardığı enerjiyi kullanarak cihazlarımızın düşük voltajda şarj edilmesine olanak sağlıyor.A- A+
09.10.2013 tarihli yazı 17563 kez okunmuştur.
Birbirinden farklı yeni fikirlerin ortaya atıldığı bir bağış platformu olan Kickstarter'da başlatılan yeni bir proje olan FlameStower, basit ancak bir o kadar da yararlı yapısı sayesinde elektronik cihazları şarj etmek için farklı bir enerji kaynağı kullanıyor.
 
Doğa sporlarını sevenler için oldukça ilgi çekici olan proje, dağcılıkla ilgilenen ya da eğitim-operasyon düzenleyen askeri personel için uygun bir şarj yöntemi olan FlameStower, güneş enerjisinin gece kullanılmaması ve yedek pillerin yetersiz kalması gibi nedenlerden dolayı elektronik cihazları özellikle gps ve cep telefonlarımızı şarj etmek için ateşin sahip olduğu enerjiden yararlanıyor.

 

Cihazın çalışma prensibi ise çok basit. Oldukça pratik ve modüler bir dizaynı olan ürün, gövdesinin üzerine su konulan ufak bir hazne taşıyor ve ateşe direk temas eden bacağından aldığı ısı ile bu suyu ısıtarak arada oluşan sıcaklık farkından enerji üretebiliyor. Ürettiğimiz bu yararlı enerjiyi USB portu üzerinden cep telefonu, tablet, GPS cihazı ya da müzik çalar gibi ürünlere aktarabilen FlameStower, maksimum 3 W'a kadar güç çıkışı değerine sahip.  
 
FlameStower hakkında hazırlanan tanıtım videolarını direkt olarak aşağıda izleyerek ürünün çalışma prensibini görebilirsiniz.
 
  
Kaynak :

► Kickstarter

 FlameStower

 
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.