elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Turkcell 15.5 milyon dolara 4 yıl daha millilerle

Turkcell, futbol milli takımlar ana sponsorluğunu 2012 yılı sonuna kadar uzattı.A- A+
24.03.2009 tarihli yazı 1753 kez okunmuştur.

Yenilenen 4 yıllık sponsorluk anlaşması, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, (A) Milli Futbol Takımı antrenörleri ve oyuncularının katılımıyla Polat Renaissance Otel'de düzenlenen törenle imzalandı.Törende konuşan Turkcell Genel Müdürü Ciliv, 2002 yılında başladıkları futbol milli takımlar ana sponsorluğu hizmetini yeni sözleşmeyle 2012 yılı sonuna kadar uzattıklarını kaydederek, "Turkcell ailesi olarak son derece mutlu ve gururluyuz. Turkcell olarak 4 yıllık süre içerisinde Futbol Federasyonuna 15.5 milyon dolar (26.3 milyon TL) katkıda bulunacağız. Milli takımımıza grup eleme maçlarında ve finallerde başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Sponsor geliri 55 milyo TL


Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de Türk futboluna ve Futbol Federasyonu'na yaptığı katkıdan dolayı Turkcell'in çok ayrı bir yere konulması gerektiğini dile getirerek, "Ana sponsorluk sözleşmemizi Turkcell ile 4 yıl daha uzattık. Hiçbir sponsorumuzla da yollarımızı ayırmayarak, katkılarının devamını sağladık. Federasyon olarak bir yıl içerisinde sponsorluk gelirlerimizi yüzde 270 artırarak 55 milyon TL'ye ulaştırdık. Başkanı olduğum kuruma önemli katkılar sağladığı için Turkcell'e teşekkür ediyorum" dedi.(A) Milli Takım Kaptanı Tuncay Şanlı, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in elinde gördüğü Blackberry marka telefondan tüm takım arkadaşlarına istedi.Ciliv, bu isteğini kabul ederek, "Tamam ben kendi ellerimle Madrid'de teslim edeceğim" dedi.Tuncay'ın, Ciliv'e "Madrid'e gitmeden alsak daha iyi olur" demesi gülüşmelere heden oldu." (AA)

Trabzonspor santral işine sardı


Uzungöl Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali Projesi (Uzungöl HES) ihalesini daha önce kazanan ve bu projeden yıllık 12 milyon TL dolayında gelir bekleyen Trabzonspor, komşu kentin kulübü Giresunspor ile ortak bir şirket kurarak yeni bir HES projesi ihalesine talip oldu.


Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bordo-Mavi Enerji firmasıyla sahip olunan Uzungöl 1 HES Projesi'nden sonra, enerji üretimi miktarını yükseltmek ve kulübün kalıcı gelirlerini artırmak amacıyla bölge takımlarından Giresunspor ile işbirliği yapılarak Bordo-Yeşil Enerji Üretim Ticaret AŞ firması adında yeni bir ortaklık kurulduğu belirtildi.

15 milyon dolar gelir


Açıklamada, söz konusu firmanın uzun süreden beri takip edilen ve fizibiliteleri yapılan Göçen Regülatörleri ve HES Projesi'nin bütün işlemlerini tamamlayarak 18 Mart 2009'da DSİ Genel Müdürlüğü'ne müracaatta bulunduğu ve aynı gün itibariyle projenin askıya çıkarıldığı da bildirildi.Göçen Regülatörleri ve HES Projesi'nin Giresun ili Espiye İlçesi Gelevera Deresi üzerinde olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi: "Proje, 3 regülatör, 20 kilometre tünel, 400 metre cebri boru ve santral binasından oluşmaktadır. Öngörülen yatırım bedeli 80 milyon dolardır. 56 Mw gücündeki bu projenin yıllık elektrik üretimi yaklaşık 200.000.000 Kwh olup yıllık geliri EPDK fiyatları ile 15 milyon dolardır. Trabzonspor ve Giresunspor ortaklığıyla yürütülecek bu projenin maliyetinin büyüklüğü dikkate alınarak gerçekleştirilmesi için gerekli bedel ulusal ve uluslararası finans kuruluşlarından kredi yönetimiyle sağlanacaktır. Enerji sektöründe bu yönde yaşanan olumlu gelişmeler, işimizin kolaylaşacağını göstermektedir."Trabzonspor, daha önce ihalesini aldığı Uzungöl HES'ten ise tamamlandıktan sonra yıllık 12 milyon dolar gelir beklediğini açıklamıştı.Kaynak: AA


GÜNÜN FİRMASI