elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Tüpraş'ta yeni başkan

Tüpraş yönetim kurulu başkan vekilliğine Mustafa Koç, Kurumsal Yönetim Komitesi'ne Y. Ali Koç, O. Turgay Durak ve Seval Kızılcan seçildi.



A- A+
04.05.2010 tarihli yazı 4320 kez okunmuştur.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığına M. Ömer Koç seçildi.





TÜPRAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Yönetim Kurulu görev taksimi, A grubu imza yetkilisi değişikliği ve kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde komite üyelerinin seçimine ilişkin bilgi verildi.





Açıklamada, şöyle denildi:





"1- Yönetim Kurulu görev taksimi yapılmış ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Sayın M. Ömer Koç, Başkan Vekilliğine ise Sayın Mustafa V. Koç seçilmişlerdir.





2-20 Temmuz 2009 tarih ve 2009/13 No'lu Yönetim Kurulu Kararı ile kabul ve 13 Ekim 2009 tarih, 7416 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde ilan olunan 2 No'lu İmza Sirkülerinin yetkiler yönünden aynen devamına, imza yetkilileri yönünden ise, 5 Nisan 2010 tarihli 2009 yılı Olağan Genel Kurulunda, Yönetim Kuruluna seçilen Osman Turgay Durak'a 13 Ekim 2009 tarihinde tescil edilmiş 20 Temmuz 2009 tarihli ve 2009/13 sayılı Yönetim Kurulu Kararında belirtildiği şekliyle A Grubu imza yetkisi verilmesine ve bu kararın tescil ve ilanına karar verilmiştir."





SPK'nın yayınlamış olduğu Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde oluşturulması gereken komitelere de seçim yapıldığı belirtilen açıklamada, Kurumsal Yönetim Komitesi'ne Y. Ali Koç, O. Turgay Durak ve Seval Kızılcan'ın, Risk Yönetimi Komitesi'ne M. Ömer Koç, Mustafa V. Koç ve Serkan Özyurt ve Ardan Aksade'nin, Etik Kurul'a Rahmi M. Koç, Semahat S. Arsel ve Yılmaz Bayraktar'ın getirildikleri bildirildi.



Dünyagazetesi