elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Soğutucuda son moda!

Siemens Ev Aletleri yepyeni soğutucu alternatifleriyle oluşturduğu ürün grubunu tüketicinin beğenisine sunuyor.A- A+
21.05.2008 tarihli yazı 4323 kez okunmuştur.

A ve A Plus enerji etkinliğine sahip Siemens ergoCool serisi soğutucular, sunduğu son teknolojinin yanı sıra modern tasarımıyla da mutfaklara yepyeni bir yüz sağlıyor.

Yiyecekleri uzun süre koruyabilen Siemens ergoCool soğutucu serisi üstün soğutucu özelliklerinin yanı sıra tasarım ve ergonomik yapılasıyla da dikkat çekiyor. ergoCool serisi soğutucularımız en çok kullandığımız soğutucu bölümünü en kolay ulaşabileceğimiz yerde yani göz hizasında, daha z sıklıkla kullanılan buzluk bölümünü ise alt katta konumlandırarak pratik bir kullanım imkanı sunuyor. ergoCool serisinin teknolojisi önünde böylelikle eğilmenize gerek kalmıyor ve yeni soğutucularımız Siemens'e özgü yüksek kapı tasarımı highDoor ile de mutfaklara farklı bir şıklık katıyor.

Siemens ergoCool serisi soğutucular ekstra kalın bir izolasyonla ve enerji tüketimi düşük kompresörlerle donatılmış. Böylelikle soğuk hava dolaşımı son derece etkin bir şekilde tasarlanmış olan cihazlar, enerjiden tasarruf ederek, aynı zamanda ecoPLUS mantığı çerçevesinde çevre koruma bilincine de katkıda bulunuyor. Bu nedenle bazı cihazlar, A enerji sınıfı etkinliğine ve A Plus enerji verimlilik performansına layık görülmüş.

Soğutma 'ergoCool'un işi


Siemens'in yeni soğutucularında bulunan vitaControl sistemi ile cihaz içerisindeki ve dışındaki sensörlerle, ortamdaki ısı dalgalansa bile cihaz içindeki ısı sabit kalıyor. Isı kontrolü daha sık aralıklarla ve daha hassas bir şekilde gerçekleşiyor. Böylece yiyeceklerin daha uzun süre taze kalmaları ve lezzetlerini uzun süre korumaları sağlanıyor. Üstelik vitamin ve minerallerini de kaybetmeden...

Yiyeceğe göre soğutma


Serinin bazı modellerinde bulunan coolDoor, coolBox(Chiller), pizzaBox, iceTwister, bigBox gibi özel bölümler yiyecek ve içecekleri özelliklerine ve boyutlarına uygun bir şekilde saklama ve soğutma imkanı tanıyor. Siemens cihazlarında özellikle kahvaltılıklar ya da kısa süre sonra hazırlanmak üzere saklanmak istenen et ve balık gibi ürünler için düşünülmüş olan coolBox (Chiller) bölümünde yiyecekler -2 ile +3 dereceler arasında soğutuluyor. Bu bölüm özellikle balık ve et çözme ile sucuk, salam gibi kahvaltılıkları saklamada rahatlıkla kullanılabiliyor.

coolDoor özelliği sayesinde, özel bir dolaşım sistemiyle cihaz kapağından da soğutma yapılır. Cihazın iç kapağını tamamen doldurmuş olsanız bile çalışan bir sistem sayesinde yiyecekler her taraftan eşit bir şekilde soğutulmuş olur.

Pizzalar için ayrı bir saklama alanı olan pizzaBox pizza boyutuna uygun olarak hazırlanmış büyük ve pratik bir çözüm. pizzaBox'ın yan tarafına entegre edilmiş olan iceTwister ise, içecekler için buzunuzun her zaman hazır olmasını sağlıyor. Ekstra büyük yiyecekler için oluşturulmuş ekstra büyük bir dondurucu çekmecesi olan bigBox ise kaz, ördek ve hindi gibi yiyecekleri ideal bir şekilde muhafaza ediyor.

Sebzelere nem ayarlı koruma


Siemens ergoCool soğutucularında bulunan nem ayar mekanizmalı sebze-meyve çekmecesinde nem oranı ve ısı ihtiyaca göre ayarlanabilir. Bu sayede sebze ve meyvelerin daha nemli ya da kuru saklanmaları sağlanarak ömürleri uzatılabilir.

Cihazlarımızda bulunan airFreshfilter ise sarımsak, soğan, peynir, balık kokusu gibi yoğun kokuları asgariye indirip, cihazda daima taze bir hava olmasını sağlıyor. airFreshfilter değiştirilmesine gerek kalmadan ömür boyu kullanılabilen dünyadaki tek filtredir.

Arıza halinde yiyecekleri koruma


ergoCool serisi modellerde bulunan bu özellik, elektrik kesintisinde yiyecekleri koruma olarak da tanımlanabilir. Siemens buzdolaplarındaki mükemmel izolasyon sayesinde, herhangi bir elektrik kesintisi olduğunda yiyecekler uzun bir süre vitamin ve besin değerlerini kaybetmeden korunuyor.Elektrikport


GÜNÜN FİRMASI