elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens'ten enerji verimliliği için yenilikçi çözümler

Siemens, tüm sektörler için geliştirdiği yenilikçi enerji verimliliği çözümlerini, İstanbul'da bu yıl üçüncü kez düzenlenen Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nda tanıttı. A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 2944 kez okunmuştur.


Enerji verimliliği, ABD, AB ve Uzakdoğu ülkelerinde olduğu gibi, gelişen ve büyüyen ekonomisi ile öne çıkan Türkiye’nin de gündeminde önemli bir yer tutuyor. Enerji Bakanlığı verilerine göre; Türkiye’de  son 10 yılda yüzde 100 artan enerji tüketiminin önümüzdeki 10 yılda da ikiye katlanması bekleniyor.Siemens, küresel ölçekte desteklediği enerji verimliliği çalışmalarını, ülkemizin bu alandaki önemli etkinliklerden biri olan 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda tanıtıyor. Sponsorları arasında yer aldığı ve Türkiye’nin enerji politikalarının şekillenmesindeki rolüyle öne çıkan bu organizasyona42 metrekarelik standıyla katılan Siemens; ürün ve teknolojileri ile ilgili yenilikleri, çeşitli panel ve sunumlarla kamuoyuyla paylaşıyor. 

12-13 Ocak 2012 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirilen etkinliklerde, 10 farklı alandaki ürün ve teknolojilerini katılımcılara anlatan Siemens, Hız Kontrol Sistemi ailesinin yeni ürünü Sinamics G120C’yi de tanıtıyor. Siemens’in Smart Grid (Akıllı Şebekeler) teknolojilerini yakından tanıma fırsatı bulan ziyaretçiler; bina ve tesislerde yüzde 50’ye varan enerji verimliliği sağlayan çözümlerle ilgili de bilgi alabiliyor. Siemens standında, petrokimya gibi büyük öneme sahip sektörlere özel enerji verimliliği çözümleri, çevreci ulaşım ve lojistik sistemleri, hibrid otobüsler, ELFA adlı motor ve kontrol sistemleri, yüksek verimli AC elektrik motorları, su ve atıksu arıtma teknolojileri gibi daha pek çok çevreci ve enerji verimli ürünler ile ilgili çözümler de yer alıyor.Siemens Enerji Verimliliği Koordinatörü ve Endüstri Sektörü Direktörü Kaya Tütengil; Ulusal Enerji Verimliliği Forumu’na bir kez daha sponsor olarak destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirirken şunları söyledi: “Uzun yıllardır küresel ölçekte enerji verimliliği odaklı tüm çalışmaları ve organizasyonları destekliyoruz. Geliştirdiğimiz ürün ve teknolojilerin enerji verimliliğine faydalı olması için özel bir çaba sarf ediyoruz. Siemens, bu çabanın bir sonucu olarak dünyanın en büyük çevreci ürün portföyüne sahip şirketi haline geldi. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nı da desteklememiz gereken etkinliklerden biri olarak görüyoruz.”Türkiye’de enerjinin yüzde 75’inin sanayide tüketildiğine dikkat çeken Tütengil, “ Siemens Akademi,ile enerji verimliliği danışmanlığı hizmetlerimiz kapsamında Türkiye’nin en büyük ilk 500’ünde yer alan kuruluşların enerji yöneticilerinin eğitimini gerçekleştiriyoruz. Forum çerçevesinde bu yöneticilerle yeniden biraraya gelerek Türkiye’nin enerji verimliliği çalışmalarının çok daha etkin hale geleceğine inanıyoruz“ dedi.