elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens'den Önemli İşbirliği

Siemens AG ve Atos Origin, yaklaşık en az 7 yıllık bir süre için yaklaşık 5,5 milyar avro değerinde IT Dış Kaynak Hizmetleri ortaklığına kuruyor.A- A+
18.12.2010 tarihli yazı 1661 kez okunmuştur.

Kurulan ortaklık sonucunda oluşan yeni yapının yaklaşık 8,7 milyar avro gelir ve 78 bin çalışan ile sektörünün önde gelen bir IT şirketi olması bekleniyor.

Bu önemli birleşme kararı hakkında konuşan Siemens AG CEO'su ve Dünya Başkanı Peter Löscher, "Avrupa'nın lider IT şirketini yaratıyoruz. Her iki şirket birbirlerini tamamlayıcı müşteri ve çoğrafi yapıları ve sundukları hizmetlerden fayda sağlayacaklar. Kurulacak yeni şirketin bir hissedarı ve stratejik ortağı olarak bu işbirliğinin Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri çalışanları, hissedarları ve müşterilerimiz için katma değer yaratacağına inanıyoruz. Önümüzdeki yedi yıl boyunca yeni şirket, Siemens'in IT altyapı hizmetleri ve uygulamalarından sorumlu olacak' diye konuştu.

Ortaklıktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Atos Origin Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Thierry Breton da, "Bu anlaşma, Atos Origin'le Siemens arasında sağlam temelli ve uzun vadeli bir işbirliğinin başlangıcıdır. Bu işbirliği Avrupa'da IT alanında yüksek katma değerli bir güç merkezi yaratacak. Hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için IT'nin geleceğini şekillendirecek iş ve gelişme fırsatları yaratıyoruz. Bu işbirliğini, Siemens dahil olmak üzere tüm hissedarlarımız için değer kazandıracaktır." dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Siemens Türkiye CEO'su Hüseyin Gelis ise, "Yeni şirket, global anlamda olduğu gibi Türkiye'de de partnerimiz olmaya devam edecek. Yeni işbirliği büyük kurumlara IT çözümleri sunmak amacıyla Siemens satış ağının gücünü de yanına alarak çalışmalarına devam edecektir" şeklinde konuştu.

Birleşme sürecinin Temmuz 2011 tarihinde tamamlanması tahmin ediliyor.


GÜNÜN FİRMASI