elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Seagate'de Rocky dönemi

Seagate, pazarlama duayeni Albert Rocky Pimentel'i Global Satış ve Pazarlama İdari Başkan Yardımcısı görevine atadı. Pimentel yeni rolünde satış, satış operasyonları, ürün serisi yönetimi, pazarlama ve perakendeden oluşan global ekibe liderlik yapacak.A- A+
09.05.2011 tarihli yazı 1714 kez okunmuştur.

Teknoloji geçmişinde Microsoft, McAfee, Xilinx gibi birçok firmanın kıdemli yönetici pozisyonlarında bulunan Seagate Yönetim Kurulu Üyesi Albert "Rocky" Pimentel'in şirketteki yeni görevi Global Satış ve Pazarlama alanında idari başkan yardımcısı olarak açıklandı. 2009 yılından itibaren Seagate'in Yönetim Kurulunda hizmet veren Pimentel, bir dizi tanınmış teknoloji şirketinde de merkezi liderlik rolünü üstlendi.Pimentel, "Seagate üstün performans göstermek için gerekli yeniliğe, çalışma mükemmelliğine ve dünya sınıfı ekibe sahip. Depolama endüstrisinin birçok büyüme fırsatı var ve bu fırsatları bu ekiple en iyi şekilde değerlendireceğiz. Piyasadaki pozisyonumuzu daha da güçlendirmeye yardım etmeyi heyecanla bekliyorum" dedi.Seagate Başkanı ve Genel Müdürü Steve Luczo "Rocky, liderlik ekibimizin bir üyesi olarak büyük bir isimdir. Yeni Global satış ve pazarlama önceliklerimizi ve markamız hakkındaki bilinci artırma konusunda Rocky'nin liderliğini dört gözle bekliyoruz, bunları bütün yönetim adına söylüyorum" dedi.Pimentel, Seagate'in Yönetim Kurulundaki görevini sona erdirdi ve yeni idari yönetim pozisyonunda doğrudan başkan Steve Luczo'ya bağlı olacak.Seagate HakkındaSeagate sabit disk sürücüleri ve depolama çözümlerinde dünya lideri konumunda yer almaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.seagate.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Albert Rocky Pimentel Kimdir?


Albert A. 'Rocky' Pimentel, 2009'dan beri Seagate'te Müdürlük yaptı. Pimentel, Mayıs 2008 ile Ağustos 2010 arasında McAfee, Inc.'in Genel Müdürü ve Mali İşler Müdürü olarak görevliydi. Eylül 2004 ile Mayıs 2008 arasında da Glu Mobile'ın İdari Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Müdürü olarak görevliydi. Glu Mobile'a katılmadan önce Pimentel, Nisan 2004'te Check Point Software tarafından satın alınan Zone Labs'te İdari Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Müdürü olarak görevliydi. Ocak 2001 ile Haziran 2003 arasında Redpoint Ventures'ın da bir ortağıydı. Pimentel aynı zamanda 1997 yılında Microsoft tarafından satın alınan WebTV Networks'un Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Müdürü görevlerinde, Kasım 1996 ile Ocak 2001 arasında LSI Logic Corporation'ın Kıdemli Başkan Yardımcı ve Mali İşler Müdürü görevlerinde ve Temmuz 1992 ile 31 Ekim 1996 arasında da 1996 yılında Seagate tarafından satın alınan Conner Peripherals, Inc.'in kurucu yönetim ekibinde bulundu. Pimentel aynı zamanda Xilinx, Inc.'in yönetim kurulunda görevlidir.