elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Schneider, PKS Profilüks'ü satın aldı

Dünyanın önde gelen elektrik teknolojisi üreticilerinden Schneider Electric, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden PKS Profilüks A.Ş.yi satın aldı.A- A+
25.02.2008 tarihli yazı 3310 kez okunmuştur.

Büyüme stratejisini çoklu uzmanlık yaklaşımı üzerine kuran ve uluslararası düzeyde yaptığı "seçilmiş şirket satın alımlarıyla" adından söz ettiren Schneider Electric geçtiğimiz yılarda da Türkiye'nin önde gelen anahtar priz üreticilerinden Metesan'ı satın almıştı.

Schneider Electirc bu satın alım ile ilgili olarak Türkiye pazarındaki ürün ve hizmetlerinin alanını genişletmek suretiyle müşterilerine daha çok artı değer sağlamayı hedefliyor.

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, PKS'nin Schneider Electric bünyesine katılmasıyla, özellikle ses-veri-görüntü altyapısı kuran firmalara yönelik ürünlerine tamamlayıcı bir nitelik oluşturduğunu belirterek, PKS'nin ürün kalitesi ve kullanım kolaylığı ile kısa sürede pazar lideri olarak kendini ispat etmiş olduğunu ve Schneider Electric ile önemli sinerjiler yaratacağını kaydetti.

Türkiye'de 25 yıldır devam eden faaliyetleri, 2 üretim tesisi ve bini aşkın çalışanıyla elektrik sektörünün öncü kuruluşu Schneider Electric son yıllarda Türkiye'de gerçekleştirdiği diğer bir satın alma olan Metesan A.Ş'nin satın alımı ile de adından söz ettirmişti. Metesan A.Ş satınalımı, genişleme yatırımları, PKS Profilüks satınalımı ve ardından gerçekleştirilmesi öngörülen yatırımlar ile Schneider Electric, son 5 yıl içerisinde Türkiye'deki yatırımlarına hız vererek, bu yöndeki büyüme çalışmalarına devam ettiriyor.