elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Schneider Electric'ten 50 Milyon Euro'luk Yatırım

Schneider Electric, ilk aşamada 15 milyon euro yatırım yaptığı Manisa OSB'deki fabrikasına büyüme hızına bağlı olarak her yıl daha fazla yatırım yapacağını açıkladı.A- A+
10.12.2010 tarihli yazı 3432 kez okunmuştur.

Schneider Electric Güç Sistem ve Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı ve Enerji Bölüm Başkanı Göktuğ Gür, tüm yatırım aşamaları tamamlandığında yeni fabrikada şu andakinin iki katı iş hacmine ulaşmayı hedeflediklerini ve yaratılacak istihdam ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Gür, yapılacak yeni fabrikanın güneş enerjili olacağını da belirtti.

Gür şöyle devam etti: "Bizler Schneider Electric olarak firmaların optimum düzeyde enerji verimliliği gerçekleştirmelerini mümkün hale getiriyoruz. Bu son derece önemli, çünkü dünyada elektriğin yüzde 41'den fazlasını endüstriyel ve ticari binalar tüketiyor. Manisa fabrikamız, sunduğumuz çözümlerin birebir uygulandığı en önemli referansımız olmuştur. Fabrikamızın yüzde 30'a varan oranda enerjiden tasarruf etmesini sağlarken, sürdürülebilir yaşama katkımızdan dolayı da mutluyuz. Birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Kuzey Afrika'dan Güney Amerika'ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yapacağımız ihracatı Manisa fabrikası ile gerçekleştireceğiz.

Türkiye, Manisa Fabrikası ile global üretim merkezi ve ihracat üssü olacak. Manisa fabrikası, sağladığı yüzde 30 enerji tasarrufu ile Schneider Electric'in en önemli referanslarından biridir. Schneider Electric, yeni fabrikasında, entegre bina yönetim sistemi ve yenilenebilir enerji kullanımı ile hem yüzde 30 oranında enerji tasarrufu yapacak hem de yeşil bir geleceğe katkı sağlayacak. İklimlendirme ve aydınlatma otomasyonu, kartlı geçiş sistemleri, kamera sistemleri, yangın kontrolü sağlanacak. Tüm sistem tek bir ekran üzerinden tek bir kullanıcı ile yönetilerek enerji maliyetleri düşürülecek. Kartlı geçiş sistemi giriş çıkış kontrolü, kişilerin giriş çıkış yaptıkları alanlara aydınlatma ve iklimlendirme uygulamaları, zaman kontrolü ile enerji tasarrufu sağlanacak."