elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ProCurve ile Siemens el sıkıştı

HP'nin iletişim ağı (network) birimi ProCurve, Siemens Enterprise Communications ile dünya çapında bir satış anlaşması imzaladığını duyurdu.A- A+
25.02.2008 tarihli yazı 2440 kez okunmuştur.
HP'nin iletişim ağı (network) birimi ProCurve, Siemens Enterprise Communications ile dünya çapında bir satış anlaşması imzaladığını duyurdu.
Anlaşmaya göre Siemens, ProCurve iletişim ağı ürünlerini ve Siemens'in IP Üzerinden Ses İletimi (VoIP) teknolojisini içeren ses ve veri çözümlerinin satışını yapacak.
Anlaşmanın ilk safhası, Almanya'da yaşama geçirilecek; bundan sonraki uygulamaların İngiltere, Avusturya ve İspanya'da yapılması planlanıyor. İki şirketin birleştirilmiş çözümleri ile, müşterilere, yüksek seviyeli IP iletişimi performansı ve açık standartlara dayalı iletişim ağları sunması amaçlanıyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan HP ProCurve Network Grubu Ülke Müdürü Sami Arbak, "Bu anlaşma, sektörde lider iki şirketin güçlerini birleştirerek, müşterilerin gelişmekte olan iş ihtiyaçlarını karşılayan komple iletişim ağı ve IP iletişimi çözümleri sunulmasını sağlayacak. Siemens ile çalışmak, ProCurve'ün pazarını genişletecek; daha geniş bir müşteri tabanına ulaşılacak; ses ve veri çözümleri pazarının da ihtiyaçlarına yanıt verilecek." dedi.
Anlaşma ile ProCurve Networking biriminin, gelişmiş IP altyapı ürünleriyle, Siemens'in, entegre veri ve gerçek zamanlı uçtan uca çözümler pazarında bağımsız bir sistem entegratörü olarak hareket etmesinin kolaylaştırılması da hedefleniyor.