elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Petrol Ofisi 2008 ilk yarı yıl finansal sonuçlarını açıkladı

Petrol Ofisi, uluslararası finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanan 2008 yılı 6 aylık mali tablolarını açıkladı.A- A+
06.08.2008 tarihli yazı 2150 kez okunmuştur.


Petrol Ofisi'nin geçen yılın aynı dönemine oranla net satış tutarı %35 artışla 8.089 milyon YTL (6.6 milyar ABD$); faiz, vergi ve amortisman öncesi karlılığı ise %44 artışla 407 milyon YTL (332 milyon ABD$) olarak gerçekleşti.

2007 yılının ilk 6 ayında 53 Milyon YTL zarar açıklayan Petrol Ofisi'nin net karı bu yılın aynı döneminde 131 milyon YTL olarak gerçekleşti.
Şirketin yarıyıl finansal sonuçlarını değerlendiren Petrol Ofisi CEO'su Melih Türker, 'Petrol Ofisi her geçen zamanda önemli ölçüde gelişme sağlayarak tüketicisine ve Türk ekonomisine duyduğu sorumlulukları yerine getirmeye devam etmektedir. Petrol Ofisi tüm çalışmalarını müşterilerinin isteklerini anlamak üzerine odaklamakta ve bu doğrultuda ürün ve hizmetlerini geliştirmektedir. Dolayısıyla Petrol Ofisi, müşterilerine verdiği hizmetin kalitesini sürekli arttırması, yurdun her yerine yayılmış istasyon ağı ve tüm segmentlerde hizmet vermesi sayesinde lider konumunu her zaman korumuştur' diye konuştu.