elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Panasonic atmosferi koruyor!

29.000 ton azaltmayı hedefleyen Panasonic, Japonya’daki Kusatsu Fabrikası ile birlikte çalışarak toplumda farkındalık yaratacak projelere imza atmaya devam ediyor.A- A+
09.06.2008 tarihli yazı 1995 kez okunmuştur.

Proje kapsamında çocuklara mevsiminde üretilmiş besin tüketimini destekleyen ekolojik beslenme modelini öğretecek olan Panasonic, fabrika turları ile de üretim sürecinde de hayati önem taşıyan çevreye duyarlılık bilincini gençlere aşılayacak.

Panasonic ayrıca, Çevre Gönüllüleri tarafından 'Love The Earth Citizens/Dünya Vatandaşlarını Sevin' başlığı altında yürütülecek çalışmalara da destek veriyor.

Panasonic yaptığı açıklamada, çalışmalarını 3 ana başlık altında topladığını ve ekolojik stratejilerini bu plan içinde uygulayacağını bildirdi. Biwa Gölü yakınlarında yer alan ve Ekolojik Fikirler Fabrikası Biwako olarak adlandırılan Kusatsu Fabrikası, Temiz Fabrikalar, Çevreci Ürünler ve Geri Dönüşüm atılımlarıyla orta ve uzun vadede çevrenin korunmasına ve enerji tasarrufuna katkıda bulunacak.

İlk olarak Panasonic fabrikalarında bütün üretim süreçleri tekrar gözden geçiriliyor ve üretim yöntemlerinde çeşitli değişiklikler yapılarak 2010 yılına kadar 29.000 ton karbon emisyonunun önüne geçilmesi hedefleniyor. Ürünler için çevreci fikirler kapsamında ise enerji tasarruflu ürünler öne çıkarıldı. Bu ürünler hem tüketicileri bilinçlendiriyor hem de ev içindeki karbon emisyonunun azaltılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda ev kullanımı için yeni enerji kaynakları araştırmalarına da hızla devam ediyor.

Son olarak 'herkes ve her yer için çevreci fikirler' konsepti içinde, toplumda farkındalık yaratacak projeler geliştiriliyor. Öğrenciler için fabrika turları düzenlenerek, üretim sürecinde alınan önlemler ve beslenme modellerinde de çevreye duyarlı metodlar anlatılarak, gelecek nesilin de biliçlendirilmesi hedefleniyor. Bölgesel kuruluşlarla işbirliğine gidilerek projeler yaratılıyor, fabrikaların arazilerinde yeşil alanların arttırılması, sosyal ve spor organizasyonlarının sayısının arttırılması gibi faaliyetlerde bulunuluyor.

Panasonic ayrıca toplumda farkındalık yaratacak çevreye duyarlı projelere imza atmayı ve toplumu yönlendirmeyi de gelecek adına en önemli misyonlarından biri olarak görüyor. Bu çerçevede Panasonic, Mart 2010'da tamamlanacak 'Green Plan 3- GP3' üç yıllık çalışma planına ekolojik hedefler ekleyerek iklim değişikliğine karşı duyarlı olduğunu dünya kamuoyuna bildirdi. Panasonic, aynı zamanda 3 yıldır üzerinde çalıştığı çevre yönetim çalışmalarını tamamlayarak 'Panasonic Ekolojik Düşünce Bildirisi'ni sundu.Elektrikport