elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

PAGDER'de Yeni Dönem

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Hayrullah Yelkenci'nin yerine Hüseyin Semerci seçildi.A- A+
06.06.2010 tarihli yazı 2797 kez okunmuştur.

Türk plastik sektörünün tüm taraflarını temsil etme ve aynı çatı altında birleştirme misyonu ile çalışmalarını yürüten Plastik Sanayicileri Derneği'nde (PAGDER) bayrak değişimi yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan PAGDER Genel Kurulu'nda, uzun yıllardır derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Hayrullah Yelkenci'nin yerine Hüseyin Semerci seçildi. Hayrullah Yelkenci'ye derneğe yaptığı katkılardan dolayı bir plaket verildi.

PAGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirilen Hüseyin Semerci, 1968 yılında Balıkesir'de doğdu. İş yaşamına aile şirketleri olan Tosyalı Makine'de başlayan Semerci, 1995 yılından bu yana aynı zamanda ortağı olduğu, vida-kovan üreticisi Şenmak Makine'nin Genel Müdürlüğü'nü yürütüyor. Sektörünün lider üreticilerinden biri olan Şenmak Makine Almanya ve Fransa başta olmak üzere 15'in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Deneyimli bir ekiple birlikte çalışacakları PAGDER'de, yepyeni bir dönemin başlayacağını belirten Hüseyin Semerci, derneğin plastik sektöründe birleştirici ve öncü bir rol üsteleneceğini söyledi. Hedeflerinin 189 olan üye sayısını en az bine çıkarmak olduğunu dile getiren Semerci, 'Hem plastik hem de plastik makine üreticilerinin sorunları ile yakından ilgilenecek ve çözümler üreteceğiz. Türkiye çapındaki plastik örgütlerini tek bir federasyon altında toplamak ve üyesi olduğumuz Plastik Sektör Platformu'nun etkinliğini artırmak için çalışacağız.' diye konuştu. PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, ayrıca federasyon olma çalışmaları süren Makine Sektör Platformu'nun yeni örgütlenmesinde de derneklerinin temsil edileceğini, bununla ilgili girişimleri başlattıklarını söyledi.
GÜNÜN FİRMASI