elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

OPET Anadolu Lisesi'nin temelleri atıldı

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, OPET tarafından yaptırılacak 16 derslikli Anadolu Lisesi ile Spor Salonu kompleksinin temeli törenle atıldı.A- A+
15.07.2008 tarihli yazı 2852 kez okunmuştur.
OPET tarafından Marmara Ereğlisi ilçesine yaptırılan 16 derslik okul kompleksinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan vatandaşlar ve OPET çalışanları katıldı.


Marmara Ereğlisi'nde bir yıl içinde sağlık ve eğitim alanında güzel işlerin yapılacağını belirten Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, ilçede yaptırılacak iki okul ve hastanenin, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük rol oynayacağını ifade etti.


Doğan, ''Devletin gücü dediğimiz zaman, sadece devlet aygıtı içinde yer alan kamu kuruluşlarından söz etmiyoruz. Bu devlet, milletiyle bir bütün olan devlettir. Yani devlet hedefine ulaşacaksa bu milletle ulaşacaktır. Dolayısıyla temel hedeflerimiz konusunda, milletin, devletin koyduğu temel hedeflere destek olması gerekiyor. Bu temel hedeflerden bir tanesi de milli eğitim davamızdır. Bu davamıza da çok şükür Tekirdağ ilinde destek buluyoruz. Son 5 yılda 456 bağış derslik sağlanabilmesi, bu aziz milletin milli eğitim davasına verdiği desteğin açık bir göstergesidir." dedi.


Anadolu Lisesi'ne yapılacak bir öğrenci yurdu ile okulun Türkiye genelinde başarılara imza atacağını söyleyen Vali Doğan, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk'ten okula birde yurt kazandırmalarını istedi. Öztürk de valinin bu ricasını yeterine getireceğini söyledi.


Eğitimin önemini bildiklerini ve bu doğrultuda çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Vali Doğan, milletin, devletin koyduğu temel hedeflere destek olması gerektiğini söyledi.


AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ''Kuşkusuz yaratılmışların en şereflisi insan, yatırımların da en büyüğü mutlaka insana yapılan yatırımdır. OPET ailesi Türk milli eğitimine çok önemli bir katkıda bulunmuştur. OPET'in katkılarıyla Türkiye eşine benzerine az rastlanan bir binaya kavuşuluyor. Bu nedenle OPET'i kutluyorum. Hükümetimiz de milli eğitime yatırım açısından son 4 yılda Türkiye'deki Cumhuriyet dönemindeki bütçelerin tamamen dışında, bütçeden en büyük kaynağı milli eğitime ayırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi, milli bütçeden en büyük kaynağı birinci sıradan almaya devam ediyor. Bu nedenle Türkiye çapında 150 bin derslik, bu nedenle Tekirdağ'da 1400 dersliğe ulaşmış bulunuyoruz.'' şeklinde konuştu.


OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ise eski bir eğitimci olduğunu ve okul temeli atılırken duygulandığını kaydetti.


Kendisinin de ilkokulu bir hayırsever tarafından yaptırılan okulda okuduğunu ifade eden Öztürk, Türk milli eğitimine katkılarının devam edeceğini bildirdi.
Konuşmaların ardından okul ve spor salonunun temeli, Vali Doğan, Akbulut ve Öztürk tarafından atıldı. Okulun 2008- 2009 eğitim ve öğretim yılına yetiştirileceği bildirildi.