elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

KRK dan aydınlatma devrimi

KRK dan Bir devri bitirip yeni bir devir başlatacak bir ürün, ZeroWatt serisi aydınlatma armatürleri , sektörün kullanımına sunuldu.A- A+
03.12.2008 tarihli yazı 2463 kez okunmuştur.

ULTRA POWER LED'in, teknolojisi American CREE firmasına ait. Türkiye'de KRK tarafından geliştirilerek, günlük kullanılan aydınlatma ürünlerine adapte edilmitir. UPL ZeroWatt ile 5w lık enerji tüketimine karşılık 60w normal ampule eş değer ışık elde ediliyor. ZeroWatt serisi armatürler günlük 10 saat kullanım ile 25 yıl ömre sahip.

Bugün itibariyle dünyada kullanılan en yüksek verimliliğe sahip led teknolojisi, (CREE ye ait olup) günlük hayatımıza girdi. Günümüzde aydınlatmada kullanılan led lerin büyük bir çoğunluğu aydınlatma maksatlı tasarlanmıyor. Bu tip ledler daha çok kendini göstermek, işaret etmek veya sinyalizasyon maksatlı tasarlanıyor. Bu tür led ler aydınlatmada kullanılmak istendiğinde , aydınlatma armatürlerinin içine yüzlerce led yerleştirmek gerekiyor. Örneğin 18 w lık bir florasan ampulun ışığını almak için eski nesil ledlerden 100-130 adet kullanmak gerekirken, bu iş için tasarlanmış, UPL ZeroWatt sadece 2 adet led kullanmak yetiyor. Böylelikle verimliliği optimum seviyede yakalamak mümkün oluyor. Bu tip ledlerin, verimli ve uzun ömürlü sürülme sistemini kendi bünyesi dahilinde geliştiren KRK, maliyet minimizasyonuda sağlıyor. Aydınlatmada hareket sensörlerinin sistemler dahil olmasıyla bilinçli kullanıcıların en çok sordukları Açma Kapama Ömrü nedir sorusuna KRK nın cevabı SONSUZ oluyor.

Enerji tüketiminin ve tasarrufun çok önemli olduğu günümüzde , ilk hedeflenen kullanım alanları en yüksek enerji tüketimine sahip olan Oteller(dış cephe, peysaj,genel kullanım alanları) Kapalı otoparklar, Sanayi kuruluşları, Kamu kurum ve kuruluşları, Belediyeler, Askeri tesisler, Bina iç aydınlatmalarıdır.