elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

General Electric'ten Ödüllü Yarışma

General Electric "konutlarda enerji verimliliği" temalı yarışmasını duyurduA- A+
20.01.2011 tarihli yazı 3568 kez okunmuştur.General Electric, konutlardaki enerji verimliliğinin iyileşmesini ve güneş, rüzgar, su ve biyo-kütle enerjisinin daha etkili kullanımını sağlayacak yenilikler arıyor. Bu kapsamda GE, 18 Ocak'ta başlayan ve ev enerjisi üretme ve yönetme konusundaki en iyi fikirleri arayacak olan "Evinize Güç Verin" yarışmasını düzenliyor.

Yarışma ile GE, teknoloji uzmanları, girişimciler ve yenilikçi genç şirketleri en iyi fikirlerini paylaşmaya ve geleceğin eko evini yeni teknolojilerle kurma ve iyileştirmeye davet ediyor.

Öncü girişimcilik ve yenilik fikirlerinin sahipleri yatırım, ticari ilişkiler ve diğer ortaklık fırsatlarıyla ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra beş kişiye, GE yöneticileri ve önde gelen akademisyen ve teknoloji uzmanlarından oluşan jüri heyeti tarafından 100.000 dolarlık Yenilik Ödülü verilecek. Bu aşamadaki jüri heyeti ilk aşamada fikirlerini sunan ve Yarışma Topluluk Lideri olarak hizmet vermeyi kabul etmiş bulunan bir katılımcı grubunu da içerecek. Bu üyeler "Eve Güç Kazandırma" amaçlı fikirlerin değerlendirilmesine jüriye ve ileride yarışmanın yönlendirilmesine yardımcı olacaklar.

Katılımcıların yeni fikirler sunmaya veya güncelledikleri fikirlerini yeniden sunmaya teşvik edildiği yarışmanın bir sonraki aşamasında bu fikirler yeniden incelenecek. Yarışmaya 18 Ocak-1 Mart 2011 tarihleri arasında başvurulabilecek. Yarışmaya başvurmak ve daha detaylı bilgi almak için www.ecomagination.com/challenge adresini ziyaret edebilirsiniz.