elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

GE'den Yeni Gaz Motoru Teknolojisi

GE, yeni J920 gaz motoru ile, uzun ömürlü enerji üretimi için en yüksek verimlilik oranlarını ve güç yoğunluğunu sağlıyor. GE'nin Avusturya'daki tesisinde düzenlediği törenle tanıttığı yeni gaz motoru verimliliği ile ön planda.A- A+
21.10.2010 tarihli yazı 3918 kez okunmuştur.

GE, enerji üretiminde yeni ve daha büyük bir gaz motoru geliştirdiğini duyurdu. Yüzde 48,7'lik elektrik verimliliği ve 9,51 megavat (MW) üretimiyle, yeni J920 motoru sınıfının en verimlisi olarak görülüyor. J920 gaz motoru, ortalama 18.500 Avrupa konutu için yeterli enerji sağlayabiliyor. GE'nin enerji üreten gaz motorlarındaki teknik liderliğini daha da ileri taşımak üzere tasarlanan yeni ürün, dün GE'nin Jenbach, Avusturya'daki tesisinde düzenlenen törenle tanıtıldı.Yeni J920 daha yüksek verimliliği, düşük yakıt tüketimiyle hem müşteri hem de çevre açısından son derece cazip özellikler sunuyor. Maliyetlerini azaltırken, sera gazı emisyonlarını da düşürüyor. Aynı üretim aralığındaki mevcut ticari gaz motorlarına kıyasla, yıllık olarak yaklaşık 1.500 t CO2 emisyonunu engelleyebiliyor. Bu da yaklaşık 800 arabanın emisyonuna denk geliyor. Daha düşük gaz tüketimi sayesinde 217.000€'yu aşan yakıt tasarrufuna ulaşılabiliyor.GE Power & Water başkanı ve CEO'su Steve Bolze 'Jenbacher bölümümüz, GE portföyünün bir parçası olduğundan bu yana dört kat büyümüştür. J920 motoru, gelişmekte olan teknik yatırım stratejimizin bir parçası olarak, sınıfının en iyi verimliliğini, azaltılmış karbon emisyonlarını ve düşük seviye karbon ayak izini sunan en son ürünümüzdür. Bu gelişim, dağıtım ilişkileri, tedarik zinciri ve hizmetlerdeki devam eden yatırımlar ile birleştiğinde bizi küresel müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılayabilecek pozisyona getirmektedir', dedi.

Yeni motor ilk defa Almanya, Rosenheim'ın bir kasabası olan 'Stadtwerke'de (belediye kamu hizmeti şirketi) pilot programla faaliyete sokulacak. Yeni motorun 50 ve 60 Hz ülkelerindeki uygulamalarda kullanım için 2012'de hazır olacak şekilde seri üretime sokulması planlanıyor.Almanya'daki Stadtwerke Rosenheim Şirketinin CEO'su Götz Brühl 'Yeni motoru uygulamalı olarak test eden ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Şu ana kadar GE'nin Jenbacher gaz motorları dayanıklılıkları, güç yoğunlukları ve mükemmel verimlilik seviyeleriyle - ki bunlar dünyanın en iyileri arasındadır - ön plana çıkmıştır. J920'nin özellikleri bu diğer motorların bile üstündedir; bu da iktisat, kaynak tasarrufu ve çevre koruması için yeni bir referans noktası oluşturur. Bu yeni motorun hızla kombine ısı ve enerji santrallerinde kendine yer bulacağına ve en önemli enerji verimliliği teknolojimiz olacağına inanıyorum', dedi.

GE hakkındaGE dünyanın önemli gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulmuş, farklı alanlarda faaliyetler gösteren global bir altyapı, finans ve medya şirketidir. GE 100'ü aşkın ülkede enerjiden su ve ulaşıma, sağlıktan para ve bilgi erişimine kadar pek çok alanda müşterilerine hizmet vermektedir ve dünya genelinde 300.000'den fazla çalışan istihdam etmektedir.

GE enerji sektörüne doğal kaynakları daha verimli kullanmaya yardımcı olan teknolojiler geliştirerek hizmet etmektedir. 2009'de yıllık geliri 37 milyar dolara ulaşan GE Energy www.ge.com/energy 60,000 çalışanı ile dünyanın önde gelen enerji üretim ve dağıtım teknolojisi sağlayıcılarından biridir. GE Energy - GE Power & Water, GE Energy Services ve GE Oil & Gas bölümleriyle kömür, petrol, doğal gaz ve nükleer enerji ile su, rüzgâr, güneş ve biyogaz gibi yenilenebilir kaynaklar ve diğer alternatif yakıtlar dahil olmak üzere enerji sektöründeki tüm alanlarda entegre ürün ve servis hizmetleri sunarak faaliyet göstermektedir.


GÜNÜN FİRMASI