elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

GE, 25 bin Elektrikli Araç Satın Alacak

General Electric(GE), 2015 yılına kadar Capital Filo Hizmetleri şirketi aracılığıyla kendi filosuna 25 bin elektrikli taşıt katmayı planlıyor.A- A+
24.11.2010 tarihli yazı 2301 kez okunmuştur.

GE'den yapılan açıklamaya göre bu alım, şimdiye kadar tek seferde gerçekleştirilen en büyük elektrikli taşıt alımı olacak. İlk etapta General Motors(GM)'dan 2011 yılında 12 bin adet Chevrolet Volt alınması planlanıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan GE Başkanı ve CEO'su Jeff Immelt, amaçlarının elektrikli araç teknolojisini hayata geçirmek olduğunu, elektrikli araçları artık kullanmanın zamanının geldiğini vurguladı.Dünyanın en büyük taşıt filolarından birine sahip olan GE, elektrikli taşıtlar için devre koruma ekipmanları, şarj istasyonları ve transformatörler gibi birçok ürün hizmeti sunuyor. Böylece elektrikli taşıt kullanımında lider bir rol oynayabilecek konuma geliyor.

GM CEO'su Dan Akerson da konuyla ilgili olarak, GE'nin bu alımının karbon emisyonlarını ve petrole bağımlılığı azaltmayı sağlayacak elektrikli araçlara duyduğu güveni gösterdiğini söyledi. Akerson ayrıca, bu yılın sonunda müşteriyle buluşacak Chevrolet Volt'un seçilmesinin de kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.


GÜNÜN FİRMASI