elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
TürkKablo A.Ş. Yazdýr

TürkKablo A.Ş.

A- A+
20.05.2008 tarihinden itibaren 4859 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Kablo, tel ve kablo taşıma sistemleri
Telefon : 0 262 239 20 20 Pbx
Faks : 0 262 239 20 30
E-Posta : turkkablo@turkkablo.com
Web Sitesi : http://www.turkkablo.com/

TÜRKKABLO A.O. Genel Yönetim ve Üretim tesisleri İzmit (KOCAELİ) - Derince'de olup elektrifikasyon ve telekomünikasyon kabloları üretimi ve satışı konularında 1963 yılından beri faaliyet göstermektedir.

TÜRKKABLO A.O. elektrifikasyon alanında kullanılan iletim ve dağıtım hava hatları için Türk ve Uluslararası Standardlara uygun ÇELİK ÖZLÜ ve TAM ALÜMİNYUM İLETKEN ' leri Türkiye ' de üreten ilk kuruluştur (1965). Türkiye'nin elektrifikasyon hamlesinde, 40.000 köyün kısa bir sürede elektriklendirilmesine büyük katkı sağlamıştır.

TÜRKKABLO A.O. elektrifikasyon alanındaki öncülüğünü alüminyum iletkenli ALPEK ® 1kV' luk yalıtılmış hava hattı kabloları (1971) ve Alüminyum iletkenli ALVİNAL ® (1974) ve bakır iletkenli VİNAL ® (1976) 1kV'luk yeraltı güç kablo üretimi ile devam ettirmiştir.

TÜRKKABLO A.O., TÜRK TELEKOM ve diğer ilgili kuruluşların kablo gereksinimlerinin yerel olarak karşılanması için telekomünikasyon alanına yenilik getiren PLASTİK YALITKANLI TELEFON KABLO'ları Türkiye'de ilk üreten kuruluştur (1973).
Telekomünikasyon alanında haberleşme teknolojisindeki son gelişmelere uygun olarak FİBER OPTİK KABLO'ların üretimi de gerçekleştirilmiştir (1993).

TÜRKKABLO A.O., ANTALYA, ARDAHAN, BARTIN, BOLU, IĞDIR, KARABÜK, KARS, KASTOMONU, MERSİN, ZONGULDAK illerinde ürettiği FİBER OPTİK kablolarını kullanarak, bu illerin anahtar teslim FİBER OPTİK KABLOLU şebeke tesis işlerine başlamıştır (1996).

Elektrifikasyon ve telekomünikasyon alanında proje ve taahüt çalışmaları yapan T - KABLO A.Ş., TÜRKKABLO A.O. ' nun bir yan kuruluşudur. TÜRKKABLO A.O. kendi üretimi telefon kabloları kullanarak KONYA, SAKARYA illerinin anahtar teslim telefon şebeke tesisini başarı ile sonuçlandırmıştır (1996).

Halen, ANTALYA, BARTIN, BOLU, KARABÜK, KASTAMONU, KAYSERİ, MERSİN, ZONGULDAK illerinin anahtar teslim telefon şebeke tesis çalışmaları devam etmektedir (1997).