elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
SOLARTURK Yazdýr

SOLARTURK

A- A+
28.12.2012 tarihinden itibaren 3829 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Elektrik malzeme ve ekipmanları
Telefon : +90 342 337 21
Faks : +90 342 337 23
E-Posta : info@solarturk.com
Web Sitesi : http://www.solarturk.com.tr

 

Hakkımızda

SOLARTURK güneş enerjisi alanında ,Güneş Panelleri ve Güneş Hücreleri üretmek amacıyla 2009 yılında kurulmuştur. SOLARTURK şirketi faaliyetlerine Gaziantep'te devam eden, ŞİRECİ Grup, ÖZBERKLER Grup ve AYDEMİR Grup çatısı altında Akıl,Sinerji ve Güç birliği yaparak devam etmektedir.

Türkiye’de kabul edilen yenilenebilir enerji kanunuyla gerek özel sermaye gerekse kamusal kuruluşların güneş enerjisinden elektrik elde etme ilgisi her geçen gün artmaktadır.Özellikle sahip olduğu güneşlenme süresi ve güneş radyasyon değerleri düşünülürse ülkemizin çok ciddi bir potansiyele sahip olduğu aşikardır. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi hedef alan SOLARTURK, 2 yıllık yurt dışı araştırmaları sonucunda güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edebilmek için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

SOLARTURK şirketinin güneş enerjisiyle ilgili öncelikli hedefi PV güneş paneli üretimidir.Gerekli ekipmanlar,çalışmalar ve Öngörüler hazırlanmış olup 2013 ilk aylarında üretime başlanılacaktır.Üretim merkezi olarak Türkiye'nin Endüstri ve Sanayi merkezi olan Gaziantep seçilmistir.

SOLARTURK Türkiye de güneş enerjisi üretim sektöründe ulusal ve global iş ortaklarıyla birlikte büyümeyi hedeflemiştir. Bu sektörde 5 yıl içerisinde 300 MW Güneş Paneli, Güneş modülleri için gerekli olan hücre üretimini ve 100 MW gücünde güneş tarlası proje uygulamasını, yapmayı hedeflemektedir. SOLARTURK  bu sektörde büyük projeler oluşturup istihdam yaratarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendine görev bilmektedir.