elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
REHAU Polimeri Kimya San.A.Ş. Yazdýr

REHAU Polimeri Kimya San.A.Ş.

A- A+
23.01.2013 tarihinden itibaren 3743 kez görüntülenmiþtir.


Telefon : 212 355 47 77
E-Posta : istanbul@rehau.com
Web Sitesi : http://www.rehau.com

Sınırsız Polimer Çözümler

REHAU, enerji tasarruflu inşaat, yenilenebilir enerjilerin kullanımı ve su yönetimi dışında hareketlilik ve geleceğe dair yaşam için de yarının ekolojik ve ekonomik taleplerine ilişkin kalıcı katkılarını başlatıyor. Yetkinlik ve yenilikçilik tutkusu REHAU'u yapı, otomotiv ve endüstri alanında polimer bazlı çözümlerin sistem ve servis tedarikçisi haline getirdi. Yüksek geliştirme performansı, güçlü yerel satış ve servis organizasyonlarından meydana gelen bileşim sayesinde bu uluslararası grup pazardaki önde gelen tedarikçiler arasında yer alıyor. Malzeme geliştirmesinden uygulamaya kadar uzanan yüksek profesyonellik düzeyi, polimer malzemelerin büyüleyici ve sınırsız fayda potansiyeline ilişkin tutku lider bir premium marka olarak dünya çapında başarılı olmak için ön şarttır.

Felsefe

REHAU kurulduğundan bu yana sentetik malzemelere ilişkin özgün formülasyonlarla yeni uygulama alanları geliştirmeyi amaç edinmiştir. Dayanağı: Geleneksel malzemeleri daha etkin polimerlerle ikame etmek ve yaratıcı sistem çözümleri yoluyla müşterilerin faydasına artı değerler sunmak.

Yetkinlikler

Olağandışı yenilikler ve yüksek güvenirlik sayesinde uzun süreli rekabet avantajları oluşturuluyor. Yapı, otomotiv ve endüstri alanından gelen sektöre özgü bilgi ve tecrübe ise bu sırada sürekli olarak birleştiriliyor. Ürün, danışmanlık ve servis düzeyinde tam gelişmiş sistem teklifleri ve hizmetlerle dünya çapındaki konum güçlendiriliyor. Uzun süreli kurumsal yönelim ise REHAU'u bunun dışında dünyanın her bir tarafındaki müşteriler için bağımsız ve güvenilir bir ortak haline getiriyor.

Satınalma

REHAU Grubu'nun İsviçre Muri kentindeki idari merkezi ise aynı zamanda malzeme yönetimi ve lojistik merkezidir. Bu bağımsız ticari şirket, dünyanın her bir yanından merkezi olarak hammadde, makine ve tesisatları REHAU için tedarik ederken bunun dışında da nakliye ve lojistik organizasyonunu gerçekleştiriyor. Bu sırada ekonomiklik, kalite, servis, teslim edilebilirlik ve güvenirlilik en büyük önceliğe sahiptir.

Akademi

REHAU AKADEMİ yapı ve endüstri alanlarındaki sistem çözümlerine ve servis hizmetlerine ilişkin merkezi bilgi enstitüsüdür. Kalite sözünün yerel olarak da yetkin biçimde yerine getirilmesi için hizmetlere ilişkin tüm ilkeler ve ayrıntılar hedefe uygun eğitimler vasıtasıyla zanaatkarlara, tüccarlara ve satıcılara aktarılıyor. Bu organizasyonlar dahili eğitim merkezlerinde, REHAU satış bürolarında ya da doğrudan müşterinin yerinde gerçekleştiriliyor.  

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Uluslararası faaliyette bulunan bir şirket ve sorumluluk sahibi bir işveren olarak REHAU kendi ticari faaliyeti dışında yer alan hususlarda da etkin. Grup, ekolojik, ekonomik, soysal ve kültürel konulara ilişkin her türlü toplumsal alanda da dünya çapında faaliyette bulunuyor. Bu esnada asıl hedef, kalıcı etkisi olmayan alelade faaliyetlere odaklanmak yerine uzun dönemli toplumsal sorumluluk üstlenmektir. 

Tarihçe

Helmut Wagner 1948 yılında şerit ve su hortumu imalatına başlamıştı. İmalathane ise 1907 yılında kurulmuş olan "Fränkische Lederfabrik" (Frenk Deri Fabrikası) kurumunun yan binasıdır. Söz konusu üretim hızlı bir gelişme sağlamış olduğundan REHAU ta o zamanlar dahi, binlerce çeşitteki ürün ve sistemlere dayanan başarıyı geniş bir temelde oturtabildi.

REHAU Avusturya'da...

REHAU Grubu'nun ilk yurtdışı şubesi 1956 yılında Avusturya'da kurulmuştur. 1961 yılında Avusturya'nın Aşağı Avusturya / Neulengbach kentinde inşaatı başlatılmış olan ilk üretim tesisi, tamamlandığından bu yana sürekli olarak genişletiliyor. Bunu, Avusturya'nın Aşağı Avusturya / Guntramsdorf kentindeki YAPI ve Yukarı Avusturya / Linz kentindeki ENDÜSTRİ satış bürolarının kuruluşu takip etti. Bölgedeki tüm eyaletlerde olduğu gibi bugün, ilgili bölgeleri kapsayan bir satış ağı yerel pazarı idare ediyor.

...ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi'nde

1996 yılından bu yana Güneydoğu Avrupa'ya ilişkin merkez de Viyana yakınlarındaki Guntramsdorf kentinde bulunuyor. Söz konusu bölge, REHAU Grubu'ndaki yönetim yapısının 2007 yılı başlarında dünya çapında yeniden yapılandırılması sırasında SE (South East) Bölgesi olarak yeniden adlandırılmıştır. Bu bölgeye Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Kosova, Hırvatistan, Makedonya, Moldova, Karadağ, Avusturya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Çekoslovakya, Türkiye, Macaristan, Ukrayna ve Kıbrıs dahildir.

Avusturya / Neulengbach'ın dışında bir diğer üretim yeri ise Türkiye / Osmaneli'de bulunuyor.

Bugün SE Bölgesi'nde 19 ülkede bulunan 24 lokasyonda 1.450 kişiden fazla çalışan finans, insan kaynakları, uygulama teknolojisi, tedarik zinciri yönetimi, IT/IS ve pazarlama / iletişim / halkla ilişkiler alanlarında Avusturya üzerinden yönetiliyor. Bunlardan yakl. 450'si şu anda REHAU için Avusturya'da, 1.000'i ise diğer ülkelerde çalışıyor.