elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Kont Bilişim Teknolojileri ve Dış Tic. A.Ş. Tüm ürünleri Yazdýr

Kont Bilişim Teknolojileri ve Dış Tic. A.Ş.

A- A+
06.01.2009 tarihinden itibaren 8592 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Tüketici Ürünleri
Telefon : (216) 581 55 00
Faks : (216) 394 44 08
E-Posta : info@kont.com.tr

1998 yılında iki genç kardeşin perakende bilgisayar satışı üzerine kurdukları bir girişim olarak ticari hayatına başlayan Kont Bilişim, kısa sürede yakaladığı başarıyla hızla büyüdü ve 2001 yılında imzalanan ilk distribütörlük anlaşmalarıyla faaliyet alanını perakendeden ithalatçı distribütörlük yönüne kaydırdı. Bugün, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, bilgisayar bileşenleri, tüketici elektroniği, güvenlik sistemleri ve navigasyon cihazları ürün gruplarında Samsung, Acer, Dell, MSI, Brother, Gigabyte, TomTom gibi dünya markalarının Türkiye distribütörlüğü Kont Bilişim tarafından yürütülmektedir. Kont Bilişim dağıtım ağındaki iş ortaklarının desteği ile distribütör olarak taşıdığı markaları Türkiye’de zirveye taşımıştır ve ürün ailesine katılan her yeni marka için aynı hedefi benimsemektedir.

Kurulduğu günden bu yana satışlarını her yıl bir önceki yıla göre fark edilir bir şekilde artıran Kont Bilişim, Deloitte tarafından teknoloji sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlendiği araştırmada 2 yıl üst üste Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin arasında yer almıştır ve Türkiye’nin ilk 500 şirketinin belirlendiği Capital 500 araştırmasına göre Türkiye’nin 220’nci büyük şirketidir.

Crea, BT Servis, Digitek ve AQUA, faaliyet alanını hem yatay hem dikey yönde geliştiren Kont Bilişim Grubu çatısı altında hizmet veren diğer şirketlerdir.