elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Klemsan Elektrik Elektronik A.Ş. Yazdýr

Klemsan Elektrik Elektronik A.Ş.

A- A+
03.08.2010 tarihinden itibaren 3394 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Elektrik malzeme ve ekipmanları
Telefon : 0232 877 08 00
Faks : 0232 877 08 06
E-Posta : aslituran@klemsan.com.tr
Web Sitesi : http://www.klemsan.com.tr

1974 yılında İzmir'de kurulmuştur. Ülkemizde konusunun ilk ve tek üretici kuruluşu olan Klemsan,kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği tasarım, katma değerli ürünler ve yatırımlarla ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.
Klemsan, TSE belgeli, Avrupa Birliği teknik şartnamelerine ve uluslararası standartlara uyumlu VDE, ATEX, CE, UL, cUL, CSA, DNV ve GOST-R belgelerine sahip ürünlerini, İzmir Kemalpaşa'da bulunan fabrikasında, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi altında üretmektedir.
Satış ve pazarlama organizasyonunu İstanbul merkezin yanı sıra, Ankara, Bursa, Adana, Antalya ve Konya’da bulunan Bölge Müdürlükleri ve 72 satıcı bayisiyle tüm ülkeye yayan Klemsan, Türkiye pazarının tamamına hitap ettiği gibi, 1998 yılında başlattığı ihracat hamlesi ile aralarında Romanya, Kazakistan, A.B.D, Kanada, Brezilya, Şili, Güney Kore, Avustralya, Almanya, Ğtalya, Fransa, Ğngiltere, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Tayvan, Fas, BAE, Suudi Arabistan, Suriye, Mısır, Tunus, Rusya, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin de bulunduğu 54 ülkeye ihracat yapmaktadır. 2006 yılında Rusya, Dubai ve İran da kurmuş olduğu şirketlerle Türkiye deki satış organizasyonunu o ülkelere de taşımaktır.
Klemsan, ana faaliyet alanı olan klemens ve aksesuarlarının üretim adetlerini her geçen gün arttırırken ürün portföyüne de sürekli yeni ürünler katmaya devam etmektedir.
2002 yılından beri elektronik ürünler üreten Klemsan, 2007 yılında Klemsan otomasyon firmasını kurmuştur. SMD montaj hattını Ğzmir/Kemalpaşa fabrikasında kuran Klemsan, Arge ve yazılımını kendisinin yapmış olduğu ürünleri bünyesine katmıştır. Klemsan otomasyon, özellikle Türkiye nin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu enerji yönetimine yönelik ürünleri bünyesine katarak çalışmalarına devam etmektedir.
Klemsan otomasyonun ürün gruplarından bazıları Reaktif Güç Kontrol Rölesi, Enerji Analizörü, Multimetreler, Koruma-Kontrol Röleleri, Sinyal dönüştürücüler ve Display lerdir.
Klemsan firmasının ana hedefi, ray klemens serisini ve otomasyon ürün yelpazesini geliştirmektir. Sürekli gelişim içinde olarak ürün ve hizmet kalite seviyesini yüksek tutmak ve iç pazardaki başarısını yurtdışı pazarına da yayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.