elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
KAREL Yazdýr

KAREL

A- A+
27.02.2014 tarihinden itibaren 5345 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Haberleşme ve GSM
Telefon : (0212) 355 48 00
Faks : (0212) 275 40 01
E-Posta : satis@karel.com.tr
Web Sitesi : http://www.karel.com.tr/

Hakkında

1986 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Karel', Türkiye’nin haberleşme alanında, elektronik haberleşme sistemlerine geçişine öncü olmasının yanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine ve dünya standartlarında üretim tesis ve standartlarına sahiptir.

Karel', Türkiye’de elektronik santral pazarını oluşturarak PBX ürünlerini kazandırmış ve bu konuda Türkiye’nin açık ara pazar lideri olmuştur. Günümüz Türkiye’sin de ise işyeri haberleşmenin %50’si Karel' sistemler üzerinden gerçekleşirken, 600 binden fazla işletme Karel' santral kullanmaktadır.
 

Ar-Ge

Karel', kuruluşundan itibaren güçlü Ar-Ge kabiliyetlerine sahip olma bilinci ve önceliği ile bu kapsamda Türkiye’nin en gelişmiş ve en sistematik Ar-Ge merkezlerinden birine sahiptir. Ar-Ge harcamaları için Karel', satış cirosu üzerinden ortalama % 10 ayırması ile bu konuda Türkiye ortalamasının üzerine çıkmıştır.

Bilkent Cyberpark'da bulunan Ar-Ge tesislerinde, 116'sı mühendis, toplam 149 kişi ile birlikte, günümüzde hızla gelişen teknolojiye yenilerini ekleyerek ve buna paralel olarak ürün geliştirerek bunları pazara sunabilecek faaliyetler yürütülmektedir.

 

Üretim

Bilişim 500 Araştırması 2013’e göre Türkiye Merkezli En Büyük Bilişim Üreticisi seçilen Karel', PBX kategorisinde üreticiliği ile Türkiye’de en büyük 1, Avrupa’da en büyük 3. ve dünyada en büyük 15. PBX üreticisidir.

En iyi ekipman ve mühendislik gücünü kullanarak, müşteri istekleri ve sektördeki gelişmelere uygun tasarım ve üretim ile Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2’lik alana kurulu üretim tesislerinde üretim planlama tedarik, üretim ve kontrol hizmetleri yürütülmektedir.
 

Faaliyetler

Karel', ana faaliyeti olan telekomünikasyon konusunda çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz iletişim sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satmakta ve satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştirmektedir.

İletişim altyapısı konusunda Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler de yürütmektedir. Bir elektronik sistem üreticisi olan Karel, bu faaliyet alanıyla ilgili ağırlıklı olarak beyaz eşya elektroniği tasarımı ve üretimi konusunda çalışmaktadır.
 

Ürün ve Çözümler

Dünya standartlarında bir kalite anlayışı ile en iyi ekipman ve mühendislik gücünü kullanarak, müşteri istekleri ve sektördeki gelişmelere uygun olarak tasarlanmış başlıca ürünler, üstyapı sınıfında küçük, orta ve büyük kapasitelerde olmak üzere özel telefon santralları ve bunların çevre birimleri, IP çağrı merkezi, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralleri ve ara bağlantı santralleridir. Teknolojiyi yakından takip eden ve öncü olan Karel', en gelişmiş iletişim teknolojisi olan Tümleşik İletişim Çözümleri ile bunu pekiştirmiştir. Karel' buna paralel görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri, hırsız alarm sistemleri, apartman konuşma sistemleri, araç takip sistemleri pazarlarına yönelik ürün ve çözümlerin satış ve proje bazlı uygulamaları konusunda faaliyet göstermektedir. 
 

Dünya’da Karel'

Karel', 1990 itibari ile sektörel pazarda yurtdışına yönelmiş ve global anlamda büyümeyi ve markalaşmayı öncelikli hedef haline getirmiştir. Bugün, dünya genelinde gelişmiş Avrupa ülkelerinin de aralarında bulunduğu 30'dan fazla ülkeye Karel' markası ile ürün ve teknoloji ihraç edilirken 9.5 milyon kişi iletişimini Karel' sistemler üzerinden gerçekleştirmektedir.