elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Kablotek Kablo Tic. ve San. Ltd. Şti. Yazdýr

Kablotek Kablo Tic. ve San. Ltd. Şti.

A- A+
02.08.2011 tarihinden itibaren 4626 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Kablo, tel ve kablo taşıma sistemleri
Telefon : 0212 210 7400
E-Posta : ialp@kabtek.com
Web Sitesi : http://www.kabtek.com

 

 

Ülkemizin önde gelen kablo firmalarından birisi olan KABTEK, kablo sektöründe sağladığı başarı ve üstün performans sonucunda, bugün dünyaca tanınan uluslararası bir firma haline gelmiştir
1995 yılında kurulan ve 1996 yılında silikon kabloları ile üretime başlayan Kabtek; hızlı bir gelişme kaydederek, 1998 yılında kauçuk esaslı kontrol kumanda ve besleme kablolarının, 2000 yılında da kauçuk esaslı orta gerilim kablolarının üretimine geçmiştir. Kalite – fiyat eksenine oturttuğu pazarlama stratejisinde, koşulsuz müşteri memnuniyetini temel alan Kabtek, yaklaşımına dünya genelinde olumlu yanıt almıştır. Bu kapsamda, büyüyen iç pazarın yanı sıra 2000'li yıllarda Almanya ile başladığı ihracatını kısa sürede toplam üretiminin %40'ına çıkarmıştır.
Avrupa'nın en modern tesislerinden birine sahip olan Kabtek; 15000 m2 kapalı 21000 m2 lik yeni tesisinde, 700 ton/ay kapasitesiyle silikon, kauçuk, pvc ve HFFR kabloları üretmektedir. Müşteriye ulaşan Kabtek markalı her kablonun üretimi, ISO 9001 standartlarına göre ve konusunda bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 180 kişilik uzman bir ekip tarafından, en son teknoloji ile çağdaş üretim yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bugün üretiminin %80'ini başta Batı Avrupa ülkeleri olmak kaydıyla ihraç etmekte olan Kabtek; dünya standardındaki kalitesini bu yolla tescil ettirmekte ve bu durumu, firması ile ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesi olarak algılamaktadır.
“Kalite, güven ve iyi servis” ilkesini geleceğinin güvencesi olarak belirleyen Kabtek, 2009 yılı İMMİB verileri göz önüne alındığında; 80 – 1000V kablo ihracatında Almanya ve Fransa'ya en fazla ihracat yapan Türk Firması olmanın gururunu yaşamaktadır.