elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Hes Kablo Yazdýr

Hes Kablo

A- A+
21.05.2008 tarihinden itibaren 5557 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Kablo, tel ve kablo taşıma sistemleri
Telefon : 0 352 442 25 40 (Pbx)
Faks : 0 352 442 25 50
E-Posta : hes@hes.com.tr
Web Sitesi : http://www.hes.com.tr/

Ülkemizin önde gelen kablo firmalarından birisi olan HES KABLO kablo ve tel sektöründe sağladığı başarı ve üstün performans sonucunda, bugün dünyaca tanınan uluslararası bir firma haline gelmiştir.

1974 Yılında enerji kabloları üretmek üzere kurulan firma, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, Data ve LAN kablosu, enerji kablosu, aluminyum iletken, elektrolitik bakır tel, emaye bobin teli ve PVC granül üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirerek kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur. Yapımı 2002 yılında tamamlanan yeni entegre tesislerde; 154 kV (maksimum 400 kV) ‘a kadar yüksek gerilim enerji kablosu üretimi, en son teknoloji ve yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

“Dünya Kalitesi” sloganı ile hareket eden firma, çeyrek yüzyılı aşan tecrübesi ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HES markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.

Üretim; 100,000 m ²’si kapalı olmak üzere toplam 332,000 m ² alana sahip entegre tesislerde, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 14001 ve OHSAS 18001 gerekleri göz önünde bulundurularak, konusunda bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 850 kişilik uzman bir ekip tarafından, en son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE, VDE, ETLve KEMA gibi kalite belgeleri firmaya ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir. Uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de üretim yapılabilmektedir. Ürünler, üretimin her aşamasında ve özellikle de son kontrollar sırasında modern test cihazları kullanılarak test edilir ve yüksek kaliteli ürünün müşteriye ulaştırılması sağlanmış olur.

İSOı'nın her yıl belirlemiş olduğu ilk 500 firma sıralamasında Hes Kablo, 2006 70. sırada yer almıştır.