elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
EKA Elektronik Kontrol Aletleri Yazdýr

EKA Elektronik Kontrol Aletleri

A- A+
21.05.2008 tarihinden itibaren 6039 kez görüntülenmiþtir.


Sektör : Güç kaynakları, İnvertör, Konvertör
Telefon : 0 216 420 45 33
Faks : 0 216 420 45 36
E-Posta : eka@eka.com.tr
Web Sitesi : http://www.eka.com.tr/

Türk sanayinin geleceğinde güç elektroniğinin büyük rol oynayacağını öngören EKA Elektronik Kontrol Aletleri A.S., otomasyon kontrol cihazları tasarlamak ve üretmek amacı ile 1975 de kurulmuştur. 1977 de anonim şirkete dönüşen EKA gelen talepler doğrultusunda Türkiye’nin ilk Kesintisiz Güç Kaynağı sistemini üretmiştir. Güç elektroniğinde uzmanlaşan ‘’EKA’’ adı, ‘’güvenli, düzenli ve temiz enerji’’ kavramları ile özdeşleşmiştir.

Liebert Hiross ve Newave UPS Systems, SEC Industrial Battery Company, , Raycap Corporation ve Lambda Electronics ve Emerson Network Power gibi firmaların çözüm ortakları olan EKA, bu işbirliğini kendi uzmanlığı ve ARGE yatırımları ile birleştirerek, bireysel ve endüstriyel çözümlerin yanı sıra, özellikle telekomünikasyon ve savunma sanayi güç elektroniği alanında eksiksiz hizmet vermektedir. Ayrıca, ‘Elektronik Kart’ üretimi alanındaki yatırımları ile ulusal ve uluslararası boyutta beyaz eşya elektroniği sektöründe de çalışmalarını sürdürmektedir.

Güçlü bir know-how kültürü Kuruluşundan günümüze kadar üretim ve hizmet alanında en yüksek kaliteyi ilke edinen EKA, güçlü bir know-how kültürü anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Westinghouse, Emerson (Liebert), Danfoss, IRM, Johnson Controls, Cegelec gibi kendi alanında dünya devi firmalar ile bağlantılar kurmuştur. Değişken Frekans Sürücülerini üretmek için Westinghouse ile lisans anlasması imzalayarak güç elektroniğindeki deneyimini artırmış ve endüstriyel pazara sunmuştur. Ayrıca, SMA(Almanya), Thomson (Fransa) ve Eurocopter (Fransa) gibi ünlü firmalarla teknolojik işbirliği içerikli anlaşmalar imzalamıstır.

Müşteriye özel çözümler

EKA, sektörel deneyimi, mühendislik birikimi, araştırmacı ve çözüme odaklı yaklasımı ile müşterinin güç elektroniğine yönelik özel ihtiyaçlarına çözüm üretir. Bu ihtiyaçlar; standart ürünler ile çözüm bulunamayan, ARGE çalısmaları gerektiren, tanımlanan özelliklerde ve müşteriye özel adetlerde üretilen özel tasarımlardır.