elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
Aktif Group Yazdýr

Aktif Group

A- A+
10.08.2015 tarihinden itibaren 61051 kez görüntülenmiþtir.


Web Sitesi : http://www.aktif.net

Aktif Group Hakkında


Mühendislik; bilgi, deneyim ve işini sevmekten geçer. Aktif Group 25 yılı aşkın tecrübesi ile en zor koşullarda sizlere en doğru ürün ve çözümü sunar.

 Her projeye özgü özelleştirilmiş çözümler
► Zorlu koşullara dayanıklı ürünler
► Uluslararası standartlara uygunluk
► Gelişmiş test ve laboratuvar merkezleri
► 85’in üzerinde farklı ülkeye ihracat
► 3 farklı lokasyonda gelişmiş üretim hatları
► Sürekli iyileştirilen yöntemler
► Farklı markaların tecrübesi


 

Aktif Group, deneyimli kadrosunun yanında, yerel ve global partnerlerinin tecrübesini yüksek teknoloji ile buluşturuyor.

 

 

Çeyrek Asırı Aşan Deneyimimizle Sizin İçin Buradayız


Kalite Kontrol Sistemi, % 100 Memnuniyet Garantisi
Rakipsiz Çalışan Kadrosu, Profesyonel ve Nitelikli
Çevreye Duyarlılık, Kişiselleştirilmiş Çözümler

Ürünlerimizi müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayacak kalitede ve zamanında sunmak şirket prensiplerimizin başında gelmektedir. Tasarımlarımızı yaparken öncelikle emniyetli, verimli, ekonomik, çevre ve insan için tehlike oluşturmayan tasarımlar olmasına dikkat ederiz.
 
Lütfen, daha fazlası için www.aktif.net'i ziyaret ediniz.
Aktif Group, İkinci 25. Yıl Dönüşüm Manifesosu 

Grup Şirketleri

 

Aktif Mühendislik


Aktif Mühendislik; 1996 yılında Ölçme, Koruma ve Enerji Kalitesi alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Aktif Mühendislik 45 çalışanı ve 2200 m2 yönetim binası ile İstanbul’da yer almaktadır. Aktif Mühendislik kuruluşundan beri enerji sektörüne yüksek kaliteli ölçüm cihaz ve sistemleri, koruma cihaz ve sistemleri ile enerji tasarrufu ve maliyet analizi konularında yüksek kaliteli mühendislik hizmeti sağlamaktadır. Aktif Mühendislik 20 yılı aşkın tecrübesi, yurtiçi ve yurtdışı referansları ile müşterilerine özel ve standart çözümler üretmektedir.
Aktif Güç Elemanları

Aktif Güç Elemanları, 2009 yılında alçak ve yüksek gerilim endüstriyel güç yükleri sektörlerinde hizmet vermek üzere “Elektres” ünvanı ile Sakarya’da kurulmuştur. İmalat hayatına frenleme dirençleri, yol verme dirençleri ve pano ısıtıcıları ile başlayan şirket sırayla Yük bankaları, Nötr topraklama dirençleri, Filtre dirençleri, şarj ve deşarj dirençlerini de imal etmeye başlayarak direnç ürün bandını tamamlamış ve tasarım ve kalitesi ile sektörün en önemli oyuncularından biri olduğunu kanıtlamıştır.

Şirket beşinci yılına ulaştığında yılda 30.000 adet frenleme direnci imal etmekte olup, mükemmel çalışan otomatik yük bankası tasarımı ve gerçekleştirdiği sayısız başarılı proje ile sektörde yük bankasının nasıl olması gerektiğinin şartlarını oluşturmuş ve tüm Direnç bandını tamamlamıştı.

2018’de Aktif Group bünyesine katılım ile Elektres marka olarak korunmuş ve Şirket direncin yanısıra tüm güç elemanlarını üretmek üzere Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır.

2021 yılında raylı sistem uygulamalarında kullanılan Demiryolu Frenleme Direncinin tüm rutin ve tip testlerini başarıyla tamamlamış ilk yerli üretici unvanına sahip Aktif Güç Elemanları, 2022 yılında 6000m2 kapalı alana sahip yeni fabrikaya taşınarak daha yüksek kapasitede üretim yapmaya devam edecektir.


Aktif Kompanzasyon

 
1996 yılında Aktif Mühendislik bünyesinde kurulan Aktif Kompanzasyon ve Harmonik Filtre Sistemleri A.Ş., yurtiçi ve yurtdışında güç kalitesi ürün ve sistem çözümleri ile birlikte yüksek seviye mühendislik hizmeti vermektedir.

Kurucu ve çekirdek mühendis kadrosunun 20 yılı aşan tecrübesi ile geçekleştirdiği; 4000 ‘in üzerinde ölçüm ve raporlama hizmeti, 1500 ‘ün üzerinde saha uygulama ve teknik çözümleri bulunmaktadır.

Eğitime ve insan gücüne destek veren politikası ile 300 ‘ün üzerinde seminer ve eğitimlerle 10.000 ‘den fazla elektrik ve elektrik&elektronik mühendisine bilgi ve tecrübesini aktarmıştır. Ulusal ve uluslararası şirketlerde farklı konum ve teknik alanlarda hizmet veren, onlarca yüksek donanımlı stajyer, tekniker/teknisyen ve mühendis yetiştirerek sektörde kaliteli ve deneyimli insan gücüne yatırım ve destek sağlamıştır.

1996 yılından bu yana ilk günkü heyecanını sürekli yenilenme, ürün ve sistem geliştirme, kaliteden ödün vermeden yerlileşme, dünyaya açılma, dürüstlük ve müşteri odaklılık ilkeleri ile sürdürerek Elektrik-Enerji sektöründe ülkemizin ve bölgenin parlayan bir yıldızı olarak büyümektedir.

Aktif Kompanzasyon ve Harmonik Filtre Sistemleri A.Ş., gelişen ve büyüyen pazarlarda yeniliklere daha fazla adapte olabilmek, gelişmekte olan sektörleri daha iyi takip edebilmek üzere, ar-ge ve üretim altyapı çalışmalarını mevcut iç kaynakları ve mühendislik birikimi ile sürdürmüş ve 2018 yılı itibariyle de yurtdışından tedarik edilen bir çok ürün ve ekipmanın yüksek kalitede yerli üretimine, pazarlama ve satış faaliyetlerine yönelik önemli adımlar atmıştır.

Aktif Kompanzasyon ve Harmonik Filtre Sistemleri A.Ş. , güç kalitesi ve uygulamalarına yönelik yüksek kalitede hizmet ve mühendislik faaliyetlerine Aktif Group bünyesinde devam etmektedir.


Aktif Elektroteknik
 

Aktif Elektroteknik1981 yılında kurulmuş olup, orta gerilim hava izoleli hücreler, mobil trafo merkezleri, orta gerilim trafo merkezleri, köşkler üretmektedir. Mayıs 2008’de Aktif Group bünyesine katılarak Aktif Elektroteknik adını almış ve Ağustos 2009’da İtalyan menşeli Friem S.p.A. ile imzaladığı ortaklık ile uluslararası bir şirket olmuştur.

Aktif Elektroteknik, bu tarihten beri uluslararası tecrübeli Türk ve İtalyan enerji gruplarının sinerjik ortaklığı ile yönetilmektedir.

Aktif Elektroteknik 100 çalışanı ve 7500 m2 üretim alanı ile Ankara’da faaliyet göstermektedir. Aktif Elektroteknik 40 yılı aşkın üretim tecrübesi, teknolojik makine parkı, sürekli gelişen bilgi birikimi, deneyimli Türk ve İtalyan Ar-Ge ekibi, Avrupa’nın önde gelen Akredite Laboratuarlarından alınmış tip testine sahip ürünleri ve gelecekteki beklentileri karşılayacak yeni fikirleri ışığında faaliyet göstermektedir.OG Dağıtım Çözümleri:


-          SMK Serisi Monoblok Beton Köşk Trafo Merkezleri
-          SPK Serisi Prefabrik Beton Köşkler
-          SCK-1 Serisi Sac Köşkler
-          SCK-2 Serisi Kompakt Trafo Merkezleri
-          SMS Serisi Mobil Trafo Merkezleri

OG Dağıtım Ürünleri:


-          SME Serisi Metal Mahfazalı Modüler Hücreler
-          SMC Serisi Metal Clad Hücreler
-          SNC Serisi Metal Clad Hücreler
-          SRG Serisi Nötr Topraklama Dirençleri
-          SRS Serisi Hava İzoleli Döner Ayırıcılar
-          SES Serisi Topraklama AyırıcılarıAktif Group 25. Yıl Tanıtım Kaynak: