elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

DevFest 2013 Türkiye |
Google Yazılım Organizasyonları

Google tarafından düzenlenen ve yazılımcıları bir araya getiren dünyaca ünlü organizasyon 2 Kasım'da Türkiye'de konferanslarına başlıyor ! Detaylar haberimizde...A- A+
11.10.2013 tarihli yazı 10630 kez okunmuştur.

DevFest, Google tarafından düzenlenen ve yazılım geliştiricilerini bir araya getirmek amacıyla gerçekleştirilen konferans serilerine verilen isim olarak tanıtılabilir. 2011 yılından sonra bu konferansların organizasyonunu GDG (Google Developer Group - Google Geliştirici Grubu) üstlenirken, Google her türlü desteği ve imkanı sağlayarak konferanslarda yer alıyor. 

DevFest 2013 İstanbul etkinliği ise Türkiye'de düzenlenecek ilk DevFest olma özelliğini taşıyor. Etkinliğin başlıca amaçları ise, Türkiye'deki teknolojik gelişmelerin değerlendirildiği, katılanlara küresel pazara giriş yapma konusunda ilham verme ve geliştiricilerin Türkiye'deki durumu değerlendirmesini sağlayan bir organizasyon oluşturmak. Etkinliğin hedef kitlesi ise yazılım geliştiriciler, öğrenciler ve iş dünyası. 


 
Etkinlik Anasayfası için tıklayınız
 
GDG İstanbul Twitter Hesabı için tıklayınız
 

Türkiye'de 3 ayrı DevFest konferansı gerçekleşecek: 2 Kasım'da İstanbul'da, 3 Kasım'da Ankara'da ve 9 Kasım'da Eskişehir'de. 1500'den fazla katılımcının olacağı düşünülen konferanslar kayıt edilecek ve etkinliğin ardından online olarak izlenebilecek. GDG İstanbul, GDG Ankara, GDG Eskişehir, GDG Konya ve İTÜ IEEE klüplerinin konferans için büyük desteği olacak. 
 DevFest İstanbul 2013 Google+ Sayfası için tıklayınız
 

Etkinliklere konuşmacı olarak katılanların isimleri ise şimdilik gizli tutuluyor. Ayrıca konferanslar boyunca NetMera Lab grubu sayesinde farklı teknolojilerle uygulamalar geliştirmek mümkün olacak. Google Glass'ın test edilebileceği söylentiler arasında. 

DevFest İstanbul; 2 Kasım'da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi, Maslak'da 9
.00-18.00 arasında gerçekleşecek. 
DevFest Ankara; 3 Kasım'da TOBB ETÜ Garajı 3. Katı, Büyük Salon'da gerçekleşecek. 
DevFest Eskişehir; 9 Kasım'da Anadolu Üniversitesi, Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. 

 


►  İlginizi Çekebilir: Google 15 Yaşında!

Konferanslar 3 ana konu altında gerçekleştirilecek: 

Mobil Teknolojiler
Android SDK, Google+ API, Google Maps APIs, Google Cloud Messaging for Android, Android UI,Game Engines, Google Play Services, Windows Azure Mobile Services


Web Teknolojileri 
Chrome/HTML5


Arkaplan
Cloud Storage, Cloud SQL,Google App Engine
Genel  

Etkinliğe Katılım Başvurusu İçin tıklayınız

 
Hızır İlyas Seçen Hızır İlyas Seçen Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır