elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Datateknik Ar-Ge merkezini açtı

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Datateknik, kurum ve tüketiciler için sunduğu ürün ve hizmetleri çeşitlendirmek, bu alandaki var olan teknolojileri daha ileri taşımak amacıyla Ankara Bilkent Cyberpark’ta Ar-Ge merkezini açtı.A- A+
13.05.2010 tarihli yazı 2260 kez okunmuştur.

Geniş bir Ar-Ge mühendisi kadrosunun çalışmalarına başladığı Datateknik Cyberpark Ar-Ge merkezinde, iletişim ve bilişim teknolojilerindeki yeniliklere paralel araştırmalar yapılacak. Bu alandaki en özgün teknolojilerin geliştirileceği merkezde, kurumların verimliliğini maksimuma çıkaracak çözümler üretilecek.
'Yatırımlarımızı katlayarak devam ettireceğiz"Günümüzde innovasyonun gittikçe önem kazandığını belirten Datateknik Genel Müdürü Cahide Akkuzu, 'Çağın yakalanabilmesi ve teknolojik ilerlemelerin sağlanabilmesi için Ar-Ge merkezlerinin önemi çok büyük. Bu anlamda Ankara Bilkent Cyberpark'ta hizmete açtığımız 530 metrekareye sahip olan Datateknik Ar-Ge merkezinde, üniversite ve sanayinin ayrı ayrı yatırımlar yapması yerine, kaynakların doğru kullanılarak, birlikte teknolojiyi üretime dönüştüren ürün ve hizmetler geliştireceğiz. 2010 yılında şirket genel bütçemizin yüzde 1'lik oranında ayırdığımız Ar-Ge bütçemizi, önümüzdeki yıllarda daha da arttırmayı hedefliyoruz' dedi.
Datateknik'in sektördeki konumu itibari ile Ar-Ge çalışmalarının büyük önem taşıdığını belirten Akkuzu, 'Katma değeri yüksek, sektöre özel çözümlerle pazarda farklılaşmak, düşük maliyetlerle yüksek kaliteyi elde etmek ve kurumların verimliliğini en üst noktalara ulaştırmak için Ar-Ge merkezimiz büyük önem taşıyor. Geliştireceğimiz yeni ürün ve hizmetlerle karlı ve sürekli büyüme amacımızı gerçekleştirmek istiyoruz. Yönetim olarak oluşturduğumuz strateji planında savunma, sağlık, eğitim, telekom gibi bizim için öncelikli sektörlere yönelik Ar-Ge çalışmaları yapacağız' açıklamasını yaptı.