elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Cisco, yeni ürün ve servislerini duyurdu

Cisco, anahtarlama, yönlendirme, güvenlik ve mobilite alanlarındaki yeni ürünler ile yüksek performans, etkin bulut çözümleri, sanal masaüstü ve kablolu-kablosuz ortamlar sunan yeni ürün ve servislerini duyurdu.A- A+
31.10.2010 tarihli yazı 3359 kez okunmuştur.

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, sınırsız ağ mimarisinin fonksiyonel bileşenleri olan anahtarlama, yönlendirme, güvenlik ve kablosuz iletişim portföylerindeki yeni ürün ve servislerini duyurdu. Yeni ürünler arasında yüksek performanslı Cisco Catalyst anahtar, Cisco Adaptive Security Appliance güvenlik duvarı ve Cisco ASR 1000 Series yönlendirici ile küçük işletmeler için giriş seviyesi 802.11n kablosuz erişim noktaları öne çıkıyor.

Yeni ürünler ile profesyonel ve teknik hizmetler, Cisco'nun sınırsız ağ portföyünü şirketlerin artan performans ve güvenli uygulama ihtiyaçlarını karşılarken kaynak kullanımını ve karbon ayak izini optimize edecek şekilde geliştiriyor.

Yüksek performanslı anahtar ve yönlendiriciler:Cisco Catalyst 4500 E-Series Switch: Endüstrinin en yaygın olarak kullanılan modüler platformu, sistem bant genişliğini saniyede 848 gigabite çıkararak performansı yükseltiyor ve 384 Power over Ethernet Plus (PoEP) port'ları ile yoğunluğu artırıyor. Yeni Supervisor Engine 7-E Catalyst 4500E ise, 100 port'lu 10G anahtarlamayla pazardaki fiyat/performans standardını 1G Fiber'den 10G Fiber'e çıkarıyor. Cisco Medianet, Cisco EnergyWise ve Cisco TrustSec gibi donanım ağırlıklı sınırsız ağ servislerinin yanı sıra üçüncü parti uygulamaların kullanılmasına imkan veren Cisco IOS XE yazılımını kullanıyor.Cisco ASA 5585-X Adaptive Security Appliance: MultiScale bir performans sunan ASA 5585-X; 20 Gbps multiprotokol işlem hacmi ve büyük paketlerde 35 Gbps destekleyen maksimum güvenlik duvarı performansı ile yeni hız ve ölçek seviyelerine ulaşıyor. 10.000 VPN bağlantısı, saniyede 350.000 bağlantı ve toplam 8 milyon bağlantının yanı sıra endüstri lideri atak önleme sistemi IPS ve Cisco AnyConnect ile sürekli uzaktan erişim sağlıyor. Özellikle kritik öneme sahip veri merkezlerine, rakiplerinin sekiz katı daha fazla performanslı bir güvenlik sistemi sunuyor.Cisco ASR 1001 Router: Endüstrinin en kompakt uç yönlendirici çözümü olan ASR 1001, tek kabin ünitelik formuyla kendi boyutundaki en yüksek performanslı ürün. Performansı uygulamalarla birlikte 5 Gbps'ye kadar çıkıyor ve üst seviye şubelerde, WAN uçlarında ve yönetilen servis ortamlarında uygulama kolaylığı sunuyor. Kullanıma bağlı olarak 2.5 Gbps'den 5 Gbps perfomansa yükseltme ve ek hizmetleri sunma imkanını sağlıyor.Cisco Aironet 1040 Series Access Point: Cisco'nun mobilite portföyünü genişletirken giriş seviyesi ücretlendirmeyle kurumsal performans, azalan operasyonel karmaşa ve bir dizi rekabetçi özellik sunarak 802.11n adaptasyonunu hızlandırıyor.

Son kullanıcılara yönelik güvenlik ve enerji tasarrufuna dair yenilikler:Cisco AnyConnect 3.0: Yeni IPsec IKEv2 desteğinin yanı sıra entegre 802.1X istemcisi, 802.1AE MACSec desteği, Secure Sockets Layer ve Datagram Transport Layer Security ile uç nokta güvenlik özellikleriniartırıyor. Ayrıca AnyConnect'in bu yeni sürümü, ScanSafe bulut güvenlik hizmetleri ve yerinde web güvenlik uygulamaları ile mobil çalışanların korumasını artırarak hibrid, güvenli mobil uygulamaları destekliyor. Son olarak, AnyConnect'in endüstri adaptasyonu da Apple OSX, Apple iOS, Windows 7 ve diğer mobil platformların desteğiyle hızlı bir şekilde devam ediyor.Cisco EnergyWise: Veri merkezleri fiziksel altyapılarının lider sağlayıcılarından APC by Schneider Electric'in yanı sıra Cyber Switching, Raritan, Server Technology ve WTI gibi akıllı enerji dağıtım birimi üreticilerinin katılımıyla Cisco geliştirici ağını hızla büyüterek daha da yüksek tasarruf sağlayabiliyor. Bu, EnergyWise'ın kapsamını doğrudan fişe takılan ve istemcisiz çalışan yazıcılar, fotokopi makineleri ve dijital medya ekranlarını da dahil edecek şekilde genişletebilir ve tüm cihazların enerji tüketimini veri merkezlerinden izlenebilir hale getirebiliyor.

Uygulama ve optimizasyon tarafındaki yenilikler:SBA Enterprise: 10.000'e kadar ağa bağlı cihazı olan müşterilerin sınırsız ağlarını Cisco'nun test edilmiş ve onaylanmış çözümleriyle kurmasını sağlıyor.CiscoWorks LAN Management Solution 4.0: İş akışını otomatize eden ve Cisco EnergyWise ile Cisco TrustSec gibi sınırsız ağ servislerinin uygulanmasını kolaylaştıran detaylı ve tam entegre bir yönetim aracı sunarak, ağı görüntülemeyi ve sorun gidermeyi daha kolay hale getiriyor.Cisco Smart Net Total Care Service: Cisco, müşterilerinin ağ yatırımlarından tam fayda sağlayabilmeleri için yeni ve ileri akıllı servisler sunuyor. Büyük ölçekli şirketlere hitap eden yeni Cisco Smart Net Total Care Service, BT profesyonellerine ağlarını ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilme, operasyonel verimliliği artırma, riski azaltma ve destek maliyetlerini düşürme imkanını sağlıyor. Cisco, orta ölçekli müşteriler için de SmartCare'in kapsamını genişletiyor.

Cisco'nun Kablosuz, Güvenlik ve Yönlendirici Teknolojileri Grubu Başkan Yardımcısı Brett Galloway, 'BT yöneticileri, ağlarını iş ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kullanmak istiyor. Ancak işler değişiyor ve BT yöneticileri ağı herkese, her zaman, her yerden ve her cihazdan güvenli bir şekilde sunabilmekte giderek daha fazla zorlanıyor. Bu tam da Cisco'nun sınırsız ağlar ile çözmeye çalıştığı sorun. Sınırsız ağ portföyündeki yenilikler, müşterilerimizin yeni inovasyon seviyeleri ve iş modelleri tanışmaları için tasarlandı' diyor.Cisco ayrıca, sınırsız ağ mimarisine paralel olarak, uygulama performansını sanal ve fiziksel olarak hızlandıran Application Velocity ağ servisini de duyurdu. Application Velocity hizmeti hakkındaki duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.Cisco Systems Hakkında:

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, sektörde 25. yılını kutlamaktadır. Firma, sunduğu teknoloji inovasyonu ve operasyonel mükemmellik ile iletişim ve işbirliği uygulamalarını dönüştürmektedir.


GÜNÜN FİRMASI