elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Cep telefonu ile kredi kartı birleşecek

GSM ve bankacılık bir ilke imza atıyor. Turkcell ve Yapı Kredi'nin görüşmelerini yürüttüğü ortak finans projesi ile cep telefonu ve kredi kartı birleşecek.A- A+
12.08.2010 tarihli yazı 4405 kez okunmuştur.

Turkcell ve Yapı Kredi Bankası, ortak bir finansman projesi için görüşmelere başladı. Henüz fikir aşamasında olan proje, bir GSM operatörü ile bankanın ilk mali işbirliği olacak. Proje banka kartı ile cep telefonunu konuşturacak. Turkcell'in bu proje için bir süredir görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Proje kapsamında mobil finansal servisleri kredi kartı özellikleriyle birleştirilecek. Ortak markalı bir mobil kredi kartı çıkarılacak.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, iki şirketin, Turkcell'in uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü 'tüm finansal hizmetlerin cep telefonu üzerinden verilebilmesini sağlayan bir mobil platform oluşturma' vizyonunun önemli adımlarından biri olan 'ortak markalı bir mobil kredi kartı' çıkarmak üzere masaya oturduğu kaydedilen açıklamada, Turkcell'in kurduğu, tüm sektör ve müşterilere açık mobil finansal hizmetler platformunun, bankacılık sistemi ve finans sektörü için etkin bir kanal oluşturmasının hedeflendiği belirtildi.
TÜRKİYE'DE İLKTurkcell açıklamasında, finansal servislerle mobil iletişimi bir araya getiren yeni platformun, hem bugün bankacılık sisteminden faydalanamayanların, hem de mevcut banka müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmasının beklendiği vurgulandı.

Yapı Kredi'den klavyeli ATMYapı Kredi, Türkiye'nin ilk klavyeli ATM'lerini Ankara'da Kızılay, Dikmen, Kavaklıdere Tunalı, Yıldız ve Bahçelievler şubelerinde hizmete soktu. Para yatırma ve havale işlemlerinde açıklama yazmak isteyenlere kolaylık sağlayan klavyeli ATM'lerle müşteriler, dekontlarda ve hesap hareketlerinde yer alacak olan işlem açıklamasını kendileri girip, Motorlu Taşıtlar Vergisi öderken plakaya ait harfleri yazabilecek.Mobilitenin avantajlarıOrtak markalı kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart ve buna bağlı mobil finansal hizmetleri içeren mobil kart programı, mobilitenin avantajlarını sunmanın yanı sıra kart kullanımında da yenilikçi olanaklar getirecek. Turkcell'in kurduğu mobil finansal platformunun da ilk adımını oluşturacak.

Anlaşma imzalanacakOrtak markalı mobil kredi kartıyla ilgili detayların önümüzdeki günlerde tamamlanmasının ve Turkcell ile Yapı Kredi Bankası arasında bir işbirliği anlaşması imzalanmasının beklendiği ifade edildi. Proje hayata geçince Türkiye'nin ilk ortak markalı mobil kart programı olacak.Sabah