elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Biyo & Nano Teknoloji Kongresi 1-3 Ekim Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek

1-3 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Biyo & Nano Teknoloji Kongresi bu sene de meraklılarını bekliyor. Fatih Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde düzenlenecek etkinlikte, dünyada büyük bir önem verilen ve hızla gelişen Biyo & Nano Teknoloji alanında sayısız araştırma yapan fen bilimleri enstitüleri, mühendislik fakülteleri, sağlık sektörü gibi farklı disiplinlerden bilim insanlarını, akademisyen, öğrenci ve sanayi kuruluşlarını bir araya getirerek, bu kişilerin ilgi alanlarındaki son gelişmelerin tartışılması ve bir sinerji ortamı oluşturarak yeni ufuklara sağlam adımlar atılmasını amaçlanıyor.A- A+
25.09.2013 tarihli yazı 10291 kez okunmuştur.

Nanoteknoloji, maddenin atomik ve moleküler seviyede kontrol edilmesi ve işe yarar ürünlerin elde edilmesi teknolojisidir. Yaklaşık olarak 100 nm ve daha küçük malzemeler kullanılarak, insan hayatına yararlı aygıt geliştirmekle ilgilidir. Örnek vermek gerekirse 1 nm, metrenin milyarda biridir.

Yaşadığımız evrende Nanoteknoloji diye tanımladığımız kavram birçok alanı kapsayan bir bilim dalıdır. Sistem fiziği, malzeme bilimi, elektronik, kimya, biyoloji gibi dallardan bilim araştırmacıları, nanoteknoloji çalışmaları yapmaktadır.
 

► Kongre Temaları Üzerine Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

 
 

► Biyo & Nano Teknoloji  Kongre Programı İçin Tıklayınız.

 

Biyo & Nano Teknoloji  Kongresi, çağrılı konuşmalar, proje pazarı, bildiri ve poster sunumları gibi etkinlikler ile lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanı sıra bilim için sürekli çalışmalarda bulunan akademisyen ve Ar-Ge takım çalışanlarına, Biyo & Nano Teknoloji ile ilgili bilgilerini geliştirebilecekleri, paylaşabilecekleri, farklı şirketlerin ürettiği yeni teknolojileri  inceleyebilecekleri  güzel bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu kongrenin, ülkemizin bu alanda bilimsel ve endüstriyel üretim gücüne katkı sağlaması öngörülmektedir.

 
► Biyo & Nano Teknoloji  Kongresine Başvurmak İstiyorum.
 
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır