elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bilgi İşlem Yöneticilerine Destek

Fujitsu'dan Bilgi İşlem Yöneticileri Seminerine destek...A- A+
23.04.2010 tarihli yazı 2064 kez okunmuştur.

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu, Türkiye Bilişim Derneği'nin bu yıl Antalya, Gloria Golf Resort Hotel'de düzenlediği Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri (BİMY) seminerine sponsor oldu. BT profesyonellerini bir araya getiren BİMY'17'de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da önemli mesajlar verdi.

Bilişim endüstrisinin yenilikçi şirketlerinden Fujitsu, Türkiye Bilişim Derneği tarafından bu yıl Antalya'da düzenlenen Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri'nin sponsoru oldu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da yer aldığı Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri'ne özel sektörden ve kamudan çok sayıda profesyonel katıldı. Bu yıl Antalya Gloria Golf Resort Hotel'de 15-18 Nisan tarihleri arasında 17.'si gerçekleştirilen seminere katılım her geçen yıl artarken, sunduğu teknolojik çözümler ile daima yöneticilerin yanında olan Fujitsu bu gelenekselleşmiş etkinliğe destek vermenin gururunu yaşıyor.

Seminer kapsamında, TBD Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Turhan Menteş, Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katılımcılara önemli mesajlar verdiler.

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim, BİMY seminerleri ile ilgili olarak , TBD'nin bu etkinliği her yıl belli bir kararlılık ve düzenle devam etti rmesinin anlamlı olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:

'BT profesyonelleri, rekabetin zorlu şartlarında, kurumlara yol gösterecek ve önünü açacak teknolojileri hayata geçirme konusunda yönetimlerin sağ kolu olma vasfını koruyor. Fujitsu olarak bizler de Dinamik BT Altyapıları vizyonumuz doğrultusunda yöneticilerimizin idealindeki bilişim altyapılarına ve geleceğin veri merkezlerine temel oluşturacak bütün teknolojileri sunmaya devam edeceğiz. Bu arada profesyonel yöneticilerimizin büyük bir ilgi gösterdiği bu etkinliği, 17 yıl gibi uzun bir süredir istikrarla gerçekleştiren Türkiye Bilişim Derneği yöneticilerini de kutluyorum'.
Bulut Bilişim ve Sanal Ağlar tartışıldı

Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri'nde öğrenme, algılama ve dil psikolojisi konusunda uzmanlığı olan bilim adamı Doğan Cüceloğlu izleyicilerin ufkunu açan eğlenceli bir sunum gerçekleştirdi. BİMY'17 kapsamında ilk gün gerçekleştirilen oturumlarda 'Bilgi Teknolojilerinde Güvenlik ve Hizmet Yönetimi' başlığı altında çeşitli konuşmacılar bildirilerini sunarken T.C. Merkez Bankası'ndan Ahmet Pekel ve Sermaye Piyasası Kurulu'ndan Dr İ. Gökhan Özbilgin de birer konuşma ile kurumlarındaki çalışmalar hakkında izleyicileri bilgilendirdi.

'Bilişim Akademia' adını taşıyan panelde ise üniversite sanayi işbirliği tartışıldı. Bilişim Akademia panelinde ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Yazıcı, Bilkent Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. H. Altay Güvenir, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fikret Gürgen ve İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muhittin Gökmen, sanayiden kendilerine yansıyan geri bildirimler hakkında tartıştılar.

Etkinliğin ikinci gününde ise konuşmacılar 'Gelecek Eğitimleri' ana başlığı altında bildirilerini sundular. 'Gelecekte Ağ', 'İnsan Bilgisayar Etkileşimi', 'Geleceğin Teknolojileri' gibi renkli konuların ele alındığı bu sunumların ardından öğleden sonraki oturumlarda ise günümüzün en önemli olgularından biri olan 'Sosyal Ağlar' paneli yapıldı. Sosyal ağların geleceğinden bilişim suçlarına kadar geniş bir yelpazede tartışılan panele Başkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mutlu Binark, Fikiratölyesi'nden Tunç Kılınç, Era Research'ten Araştırmacı Nazlı Yüksel ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Ahmet Koçak konuşmacı olarak katıldılar.

BİMY'17 etkinliğinde hizmet veren Fujitsu standı da yöneticilerden büyük ilgi gördü. Katılımcılar, Fujitsu'nun Bulut Bilişim hizmetleri altyapısı için tasarladığı PRIMERGY sunucular ve ETERNUS veri depolama sistemlerinin yanı sıra Made in Turkey PC'ler ve diğer istemciler hakkında da detaylı bilgi edinme fırsatı buldular.


GÜNÜN FİRMASI