elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

BEST13 Fuarı |
Geleceğimizin Şehirleri Nasıl Olacak?

Binaların elektrik sistemleri, elektronik, mekanik ve kontrol sistemlerinin tasarlanması ve geliştirilmesi alanlarında Türkiye'nin ilk ve tek fuarı olan BEST13, 26-29 Eylül tarihleri arasında CNR Expo 1. Hall’de, sektörün tüm sistemlerini ve uzmanlarını bir araya getirecek. Bileşim Yayıncılık, Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş tarafından ikincisi düzenlenen fuarda 66 stand kurulacak olup, ilgili sektörlere dair eğitim ve seminerlere öncülük etmesi ile adından sıkça söz ettiren ve zirve niteliği taşıyan fuarda bu dönem “Geleceğin Şehirleri Zirvesi”, “ Enerji Verimliliği ve Yönetimi Zirvesi”, “Otel Teknolojileri Zirvesi”nin yanında “Akıllı Belediye Uygulamaları” gibi birçok oturumlar ve seminerler düzenlenecek.A- A+
23.09.2013 tarihli yazı 10107 kez okunmuştur.
Binalarımızın elektrik-elektronik sistemleri konusunda sektöre can vermesi planlanan BEST13'de, bina otomasyonu, yangın güvenliği, güvenlik teknolojileri, aydınlatma teknolojileri, iklimlendirme teknolojileri, veri iletişimi, ses-ışık-görüntü sistemleri, elektroteknik ve akıllı şehirler” alanlarında faaliyetler gösteren şirketlere uygun platformların sağlanacağı bildirilmiştir. 2.si bu yıl düzenlenecek olan fuarda bu yıl tekrar, akıllı binalara dair en son sistemler ve teknolojiler ile aynı sistemlerin işlerliğini sağlayan, yardımcı elemanlarla akıllı sistemlerin olmazsa olmazı sayılan ürünler de yer alacak. Fuara katılan birçok yerli ve yabancı profesyonel, karar verici, üretici, akademisyen, danışman, mühendis, mimar, taahhüt ve yatırım firması için oldukça verimli olacağı fuarın birincisi göz önünde bulundurulduğunda aşikardır.
 
► Fuar Etkinlik Takvimi İçin Tıklayınız.

 


 
BEST13 Akıllı Binalar ve Şehirler Fuarı Birçok Zirve, Eğitim ve Panele Ev Sahipliği Yaparak Farkı Hissettiriyor…

Bileşim Yayıncılık, Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri Proje Koordinatörü Yasemin İşcan'a göre; “BEST13 Fuarı, tüm katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin hedef kitlesi ile buluşabileceği kapsamlı bir teknoloji zirvesi niteliği taşıyor. Bina elektronik sistem teknolojileri ile ilgili son gelişmeler, fuar sırasında düzenlenecek panel, seminer ve eğitimlerle, alanında uzman akademisyen, sektör duayenleri ve şirketler tarafından ele alınacak. BEST13 Fuarı Zirveler Programı’nda ilk gün “Geleceğin Şehirleri Zirvesi” kapsamında, çevre dostu yeşil binalar alanında Çevreci ve Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Duygu ERTEN moderatörlüğünde “Çevreci Binalar ve Sertifikasyonlar Paneli” gerçekleştirilecek. İkinci gün “Enerji Verimliliği ve Yönetimi Zirvesi” kapsamında aydınlatmanın enerji verimliliği çalışmalarındaki rolüne dikkat çekmek amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Erdal Çalıkoğlu moderatörlüğünde “Enerji Verimliliğinde Aydınlatma” paneli düzenlenecek.


 
►İlginizi Çekebilir:Binalarda Otomasyon ve KNX

 

 

Fuarın üçüncü gününde ise “Otel Teknolojileri Zirvesi” kapsamında Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Galip Cansever moderatörlüğünde “Akıllı Şebekeler ve Enerji Verimliliği Paneli”, EUROSOLAR Türkiye Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar’ın konuşmacı olarak yer alacağı “Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Mümkün” semineri ve uzman birçok konuşmacının yer alacağı “Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Derneği Etkinliği”, “Türkiye Yangından Korunma Etkinliği”, “Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Etkinliği” gerçekleştirilecek. açıklamalarında bulundu.

 
► Fuara Katılım Formu İçin Tıklayınız.


 ► BEST13 Katılımcı Listesi İçin Tıklayınız.


Geçmişten beri bina teknolojilerinin gelişimi üzerine oldukça yararlı olan BEST13 Fuarı süresince düzenlenen panel, seminer ve eğitimlerle yeşil binalar alanında bu sektöre önemli katkılar sağlanacaktır. Türkiye'de çevreci bina üretimine katkı sağlamak, profesyonel çevrede konuyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla, 27 Eylül tarihinde, Leed Green Associate” eğitimi de ücretsiz olarak verilecektir. Ayrıca Türkiye’de önemli projelere imza atan Gökhan Avcıoğlu, Kerem Yazgan, Orçun Ersan ve Hasan Sökmen gibi mimarların konuşmacı olarak katılacağı “Mimarların Gelecek Senaryoları” semineri de fuarda yer alacaktır.
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır