elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

3 TL İle 100 Km Yol Gidiyor !

Peugeot %100 elektrikle çalışan arabası iOn'u satışa sunuyor. 100 km'de 3 TL kullanım maliyeti ile rakipsiz olan yeni araç elektrikli otomobillerin geleceğine ışık tutuyor.



A- A+
20.09.2010 tarihli yazı 9300 kez okunmuştur.

Peugeot markası, onu sadece bir kaç öncü tüketici için değil yeni bir ulaşım biçimine doğru birlikte ilk adımı atma konusunda ikna olmuş ve karar vermiş bireysel, profesyonel ve kamu kuruluşlarından oluşan bir müşteri kitlesi için satışa sunuyor.





% 100 Elektrikli, şehirli, kullanışlı, sessiz, güvenli, elektronik veri iletimi bağlantılı, konforlu, çok sayıda Peugeot Connect hizmeti ile yaşaması kolay' Peugeot iOn şehri farklı ve sürdürülebilir bir şekilde yaşamayı sağlıyor.





Hükümetlerin, yerel yönetimlerin ve vatandaşların enerji koruma teknolojilerinin gelişimiyle bağlantılı çevre konusundaki hassasiyetleri, günümüzde elektrikli aracın şehirlerin içine ve çevresine her geçen gün daha fazla oranda entegre olması için yeni bir fırsat sunuyor.



Elektrikli 106 satış rakamlarıyla elektrikli araçta dünya lideri olan Peugeot, yeni neslin % 100 elektrikli ilk aracı olan iOn'u satışa sunarak karbon salımlarının azaltılması stratejisinde yeni bir aşamadan geçiyor.








ŞEHİR İÇİ SÜRÜŞTE YENİ BİR DENEYİM: SIFIR SALIM, SESSİZLİK, pratİKLİK, CANLILIK'



Şehir içi ve çevresi için ideal olarak tasarlanmış olan iOn, öncelikle kamu kuruluşları ve şirketler için olduğu kadar bireysel müşterilere hitap ediyor.





Bu şehirli model, dikkat çekici bir "iç mekân genişliği/dış boyut" oranı, eşsiz kullanım rahatlığı ve çok sayıda donanımıyla yüksek güvenlik özelliklerini bir araya getiriyor. Bütün bunlara, benzersiz sessizlik, kirletici madde ve CO2 salımının olmaması ve sürüş kolaylığı gibi elektrik teknolojisinin doğasında bulunan avantajlar ekleniyor.





iOn'u kullanmak, sessiz, titreşimsiz çalışan güç ve aktarma ünitesi ve vites değiştirme gereksinimi olmadan kolay bir sürüş biçiminin sağladığı huzur ve güven ağırlıklı sürüş duyumlarının hissedilmesi anlamına geliyor. Ayrıca, maksimum torkun anında devreye girmesi, trafiğe kolay ayak uydurmak adına etkili ve doğrusal hızlanmalara izin veriyor.





MENZİL



Lityum-iyon bataryanın etkin bir şekilde yönetimi ve hem yavaşlamada hem de frenleme sırasında enerji kazanımının optimizasyonu sayesinde, menzil standart Avrupa yol şartlarında 150 kilometreye erişiyor. Otomobil sahiplerinin yaptığı günlük yolculukların % 90'ı 60 km'nin altında olduğuna göre, gerçek kullanımda araç yeterli menzili rahatlıkla sağlıyor.





Bataryanın tam olarak şarj edilmesi ev tipi klasik bir prizde altı saatte gerçekleştiriliyor. Özel bir terminal ile hızlı şarj ise bataryanın sadece onbeş dakikada % 50'sinin ya da otuz dakikada % 80'inin şarj edilmesini sağlıyor. Şehir ve şehir çevresi kullanımda bir otomobilin zamanın % 90'ında park halinde hareketsiz kaldığı bilindiğine göre, iOn'un şarj süresi otomobil sahiplerinin alışkanlıklarıyla tamamen uyum gösteriyor.





RAKİPSİZ BİR KULLANIM MALİYETİ



100 km.'de 1,50 ile 2 € arasındaki kullanım maliyeti ile kullanılan şarj şekli ne olursa olsun, iOn'un enerji faturası rakipsiz olacaktır. Gece veya "enerji talebinin en az yoğun olduğu saatlerde" gerçekleştirilen şarjlar faturayı azaltıyor ve elektrik üreticilerinin kurulu kapasite kullanımını optimize ediyor.



Habertürk


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.