elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Manisa'da 35 MW'lık Yeni Rüzgar Santralı

Bir çok enerji yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken GAMA Holding, Manisa’da 35 MW kapasiteli Gök II adını verdikleri Rüzgar Santralı’nın yapımına başladı. Projede, dünyanın en gelişmiş rüzgar türbinleri kullanılacak. Detaylar Haberimizde...A- A+
12.08.2013 tarihli yazı 15748 kez okunmuştur.

Bugün başlanıp, 2014 yılında işletmeye geçecek Gök II Rüzgar Enerjisi Santralı’nın da eklenmesiyle GAMA Enerji Grubu, bundan önceki rüzgar enerjisi tarlalarıyla birlikte Türkiye’de yaklaşık 115.000 ev için yeterli elektrik üretecek ve yılda yaklaşık 162.000 ton çevreye çok zararlı olan sera gazı salımını önleyecek. GAMA Enerji, rüzgar santralleri toplam kurulu gücünü 2016 yılı itibariyle 2 bin 500 MW’ın üzerine çıkarmayı hedefliyor.

 

► İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük Rüzgar Tarlası Projesi Hayata Geçiyor 

 

GAMA Enerji A.Ş. tarafından, GE Energy Financial Services ortaklığı ile Manisa, Akhisar’da kurulacak 35 MW kapasiteli Gök II Rüzgar Enerjisi Santralı’nın finansmanını sağlayan kredi sözleşmesi Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ile İstanbul’da imzalandı.
 

Çevre dostu yatırımlar gerçekleştiren ve temiz enerjiyi sürdürülebilir olarak sağlayan GAMA Enerji, yenilenebilir enerji projelerine tüm hızıyla devam ediyor. GAMA Enerji A.Ş. tarafından Manisa, Akhisar’da kurulacak 35 MW kapasiteli Gök II Rüzgar Enerjisi Santralı’nde, General Electric’in verimlilik, dayanıklılık ve şebeke özellikleri bakımından dünyanın en gelişmiş rüzgar türbinlerinden birisi olan 2,75 MW gücünde 13 adet GE 2,75-103 türbini kullanılacak.

  

► İlginizi Çekebilir: Güney Marmara Rüzgarla Büyüyor
 

İzmir'in, Aliağa ilçesinde bulunan ve 2012 yılında işletmeye alınan 10 MW kurulu gücündeki Karadağ RES ve Çanakkale, Ezine’de bulunan ve 2011 yılında işletmeye alınan 22,5 MW kurulu gücünde Sares RES’in de yatırımcısı ve işletmecisi olan GAMA Enerji; Gök II RES’in tamamlanmasıyla birlikte işletmede olan RES kurulu gücü 67,5 MW’a yükseltecek.
 

 
 

Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.